Yollarda EDS’li dönem başladı 

Kırıkkale merkez ve çevresinde bulunan Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) 1 Kasım (bugün) itibariyle faaliyete geçti. Bazı sürücüler kurallara uymaya çalışırken, EDS’lerin devreye girdiğinden haberi olmayan vatandaşlar ise o kurallara uyamadı. 

  • 3. Sayfa
  • 01 Kasım 2022
  • 11:59
Yollarda EDS’li dönem başladı 

SÜRÜCÜLERDEN KURALLARA UYMA MÜCADELESİ 
43 ili geçiş güzergahında bulunan Kilit Kavşak Kırıkkale’nin merkezinde ve çevresinde bulunan Elektronik Denetim Sistemleri, 1 Kasım 2022 tarihi (bugün) itibariyle faaliyete geçti. Uzun süredir yapım aşaması devam eden ve nihayet tamamlanan EDS ile trafik kazalarının ciddi oranda azalması hedefleniyor. Bu kapsamda bazı sürücüler kurallara uymaya çalışırken, EDS’lerin devreye girdiğinden haberi olmayan vatandaşlar ise o kurallara uyamadı.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAZILACAK 
İl Emniyet Müdürlüğünce, Kırıkkale'nin kırmızı ışık ihlal sisteminin bulunduğu kavşaklarda kırmızı ışık ihlali ile Kırıkkale-Samsun D200 Karayolu geliş ve gidiş istikameti ve Kırıkkale-Kırşehir D765 Karayolu geliş ve gidiş istikametinde Ortalama Hız Tespit yapılacak.Kent Güvenlik Sistemine ek olarak iki noktada ortalama hız ve kavşaklarda kırmızı ışık ihlali için alt yapı çalışmaları biten EDS'ler bugün (01 Kasım 2022) tarihinde faaliyete geçti. EDS'lerde kırmızı ışık dışında her hangi bir ihlale yönelik (cep telefonu ile konuşma, sigara içme vs. gibi) hususlarda cezai işlem uygulanmayacak. Kırıkkale-Samsun D200 Karayolu geliş ve gidiş istikameti ve Kırıkkale-Kırşehir D765 Karayolu geliş ve gidiş istikametinde bulunan Ortalama Hız Tespit koridorlarında otomobillerde 82+yüzde 10 (90 kilometre), diğer araçlar için ise 70+yüzde 10'luk hız sınırına sürücülerin uyması istenecek. EDS'nin faaliyete geçmesiyle Kırıkkale il genelinde trafik kazalarında, hız ve ışık ihlallerinde azalma yaşanması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Gazi Mustafa Kemal, vefatının 84’üncü yılında saygıyla anıldı 

İlginizi Çekebilir

KIRIKKALE’NİN SESSİZ MİSAFİRLERİ

İlginizi Çekebilir

Silah müzesi, halk ziyareti için gün sayıyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

23457

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER