YKS birincileri ödüllendirildi

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) derece yapan öğrencileri ve beraberinde okul müdürleri ve öğretmenlerini kabul etti.

  • Eğitim
  • 20 Temmuz 2022
  • 18:39
YKS birincileri ödüllendirildi

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) derece yapan öğrencileri ve beraberinde okul müdürleri ve öğretmenlerini kabul etti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 18-19 Haziran'da gerçekleştirilen YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2022 tarihinde açıklanarak adayların erişimine açıldı. Kırıkkaleli öğrenciler, elde etmiş oldukları derecelerle aile ve okullarına büyük sevinç yaşattı.

EĞİTİMDE BAŞARI SEVİYESİ DAHA YÜKSEĞE ÇIKACAK

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu, kent genelinde ilk bine giren öğrencilerden ziyarete gelen Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesinden Buğra Eren Aygün, Başaran Kolejinden Mehmet Emin Çobankaya ve DEK Kolejinden Melisa Sağsöz'ü makamında kabul ederek bir süre görüşme yaptı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Telefoncu, öğrencilerin başarıya ulaşmalarında emekleri olan öğretmenlerine, ailelerine ve okul idarecilerine teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.

GEREKEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ

Telefoncu ayrıca öğrencilere çeşitli hediyeler de verdi. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Telefoncu, "Şehrimizin ve ülkemizin aydınlık yarınları, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ağırladık, onları misafir ettik. Onlarla gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin elde etmiş oldukları bu başarılarının ileriki dönemlerde de devam etmesi en büyük temennimiz ve arzumuzdur. Bu başarıların ve daha yüksek başarıların diğer öğrencilerimize de örnek olacağına inanıyorum. Hepsinin yolu ve bahtı açık olsun." dedi. Amaçlarının öğrencileri hedeflerine ulaştırmak olduğunu belirten Telefoncu, bu yönde yapılan tüm yatırım ve çalışmalar kapsamında büyük çaba gösterdiklerini sözlerine ekledi. Telefoncu, adayların tercih işlemlerinin 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını da hatırlattı.

Haber: Burak Çalışkan

İlginizi Çekebilir

Gazetecilik bölümü yeniden açıldı 

İlginizi Çekebilir

Eğitim için aşkla çalışmaya devam edeceğiz 

İlginizi Çekebilir

Balkan şampiyonu gururlandırdı  

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

21275

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER