Yetim çocuklar için iftar programı

Devlet her zaman yanınızda Kırıkkale'de, "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla yetim çocuklar için iftar programı düzenlendi. Yetim çocuk ve yakınları iftar sofralarında buluştu. Valilik organizasyonuyla polisevinde düzenlenen iftar programı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

  • Güncel Haberler
  • 18 Nisan 2022
  • 15:37
Yetim çocuklar için iftar programı

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ YAPILDI 
Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve eşi Arzu Tekbıyıkoğlu ile Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve eşi Hilal Saygılı, yetim çocuklar ve aileleriyle birlikte iftar yaptı. Yemek sonrası masaları gezen Tekbıyıkoğlu ve Saygılı, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan'ın 15. gününün "Dünya Yetimler Günü" olarak kabul edildiğini hatırlatarak, devlet olarak yetim ve öksüzlerin her daim yanında olduklarını söyledi.
 

İNSANLARIN ÖNÜNE ENGEL ÇIKABİLİYOR
Ramazan'ın 15. gününde yerel yönetimler ve merkezi yönetimin yereldeki temsilcileri ile birlikte yetimlerle bir araya gelmeye gayret ettiklerini ifade eden Tekbıyıkoğlu, "Kader insanlara eşit fırsat vermeyebiliyor. Yaşarken insanların önüne engel çıkabiliyor, başka badireler atlatabiliyor. Babasını kaybetmek annesini kaybetmekte bu durumlardan bir tanesi "dedi.
 

SAĞ OLSUNLAR KATILIM SAĞLADILAR
Tekbıyıkoğlu, "Hem millet hem de devlet olarak sosyal bir devletin ilkesi olarak yetimlerimizin ve öksüzlerimizin yanında bulunmaya onların ihtiyaçlarını gidermeyi ve onlarla aynı havayı teneffüs etmeyi bir vazifemiz olarak görüyoruz. Bugünde ilimizdeki 73 aile ile beraber bir iftar yemeği düzenledik. Sağ olsunlar katılım sağladılar. Hediyelerimiz oldu. Beraber Ramazan'ın ulvi havasını teneffüs ettik ve iftarımızı beraber eda ettik" diye konuştu.
 

Haber: Ahmet Gökdemir 


 

İlginizi Çekebilir

İlk üç ayda 1449 kişiye istihdam 

İlginizi Çekebilir

Tekbıyıkoğlu, cemevlerini ziyaret etti

İlginizi Çekebilir

Yetim çocuklar için iftar programı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

51437

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER