Yeni sendika kuruldu

Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Ankara'da kuruldu. Sendikanın Kırıkkale İl Temsilcisi ise Savaş Yüksel oldu.

  • Güncel Haberler
  • 22 Eylül 2022
  • 17:43
Yeni sendika kuruldu

SAVAŞ YÜKSEL ATANDI
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve 60 kişilik kurucu üyelerin önderliğinde ‘Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’ kuruldu. Türkiye’deki mevcut sendikaların, çalışanların sorunlarını çözemediği gerekçesi ile kurulan yeni sendika çalışanların dertlerine derman olmayı amaçlıyor. Öte yandan Ankara’da kurulan sendikanın Kırıkkale temsilcisi de belli oldu. Kırıkkale temsilciliği görevine Savaş Yüksel atandı.

“AMAÇ REFAHI ARTIRABİLMEK”
Konuya ilişkin açıklama yapan Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Başkanı Metin Memiş, “Rabbim çıktığımız bu yolda utandırmasın. Temiz bir sayfa ile yolumuza devam edeceğiz. Kavgasız, kimseyi kötülemeden, kimseye rakip olma ya da kimseyi bölme hedefi olmadan kendi yolumuzda doğru bildiğimizle ilerleyeceğiz. Hedef sadece bilimsel verilere dayalı, çalışan hak ve kazanımlar için mücadele edebilmek, Mesleki saygınlık ve refahı artırabilmek.” ifadelerini kullandı.

Haber: Ahmet Gökdemir

(Savaş Yüksel Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Kırıkkale İl Temsilcisi)

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

85097

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER