Yaz spor okulları açılıyor

Yaz spor okulları açılıyor

Yaz ayının gelmesiyle birlikte yaz spor okullarına kayıtlarda başladı. 30 branşta yapılacak olan spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere belirli noktalarda kayıt standları oluşturuldu.

  • Kategori : Spor
  • 29 Mayıs 2019 Çarşamba
  • 15:58

29 Haziran ile 29 Ağustos tarihleri arasında 30 ayrı branşta gerçekleştirilecek olan Yaz Spor Okulları bu yıl 2 aylık 120 tl olarak belirlenen yüzme branşı dışında diğer branşlar ücretsiz olacaktır.

 Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü İ.Haluk Karahan yaptığı açıklamada 2018-2019 Eğitim – Öğretim döneminin sona ermek üzere olmasıyla birlikte gençlerimiz için uzun bir tatil dönemi başlayacaktır. Tatilde zamanlarını uzman antrenörler eşliğinde en iyi şekilde değerlendirmeleri için velilere seslenen İl Müdürü Karahan, çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarımız binlerce çocuğumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Çocuklarımızın daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için Ülkemizde bütün illerde olduğu gibi ilimizde de bu yıl engelli kardeşlerimizde dahil olmak üzere farklı branşlarda açılacak olan yaz spor okullarından  5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz yüzme dışında bütün kurslarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaktır. Velilerimizden İstediğimiz; Çocuklarımızın hayatına sporu dahil etmeleri noktasında öncülük etmeleridir. Sporu sevdirerek sağlıklı bireyler olmaları için ilk adımlarını profesyonel ellerde özveri ile çalışan antrenörlerimize emanet etmeleri çok önemlidir. Bu noktada her yıl genişleyen kadromuzla artan talepleri karşılayabiliyor olmanın da sevincini yaşıyoruz. Tüm çocuklarımızı ve halkımızı Spor Kompleksimize davet ediyorum dedi.

Karahan, ayrıca Kur´an kurslarına giden çocuklar için de İl Müftülüğü ile görüştüklerini ve bu çocukların da yaz spor okullarından en iyi şekilde faydalanmalarının sağlanacağını sözlerine ekledi.

Kayıt Yerleri; 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Cumhuriyet Meydanı

17 Ağustos Spor Salonu

Yenimahalle Spor Salonu

 

Açılacak olan branşlar;

Atıcılık                  Atletizm              Badminton                         Basketbol           Beyzbol/SoftbolBocce

Boks                      Jimnastik             Bedensel Engelliler         Eskrim                  Futbol  

Fitness                 Güreş                   Görme Engelliler             Halk Oyunları     Halter

Hentbol               Hokey                  İşitme Engelliler               Judo                      Karete                          

 Kick Boks            Masa Tenisi        Okçuluk                               Özel Sporcular  Satranç

Taekwondo       Tenis                     Voleybol                             Yüzme 

KAYIT.jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.