Yahşihanspor’un umutları Play-Out’ta

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Yahşihanspor, ligde geçirdiği inişli çıkışlı bir sezonun ardından, son haftalarda hanesine yazdırdığı puanlarla küme düşme hattından çıkmayı başardı. Ligi 8. sırada tamamlayan Yahşihanspor’un ligdeki akıbeti, İl Özel İdaresi Spor ile oynayacağı Play-Out maçından sonra belli olacak. 

  • Spor
  • 18 Nisan 2022
  • 11:44
Yahşihanspor’un umutları Play-Out’ta


4 GALİBİYET, 2 BERABERLİK,12 MAĞLUBİYET
Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yahşihanspor, zorlu 2021-2022 sezonunu geride bıraktı. Ligde 18 maça çıkan 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 12 mağlubiyet elde eden Yahşihanspor, direkt olarak küme düşmekten son anda kurtuldu. 10 takımın bulunduğu ligi 8’inci sırada tamamlayan Yahşihanspor umutlarını, İl Özel İdaresi Spor ile oynayacağı Play-Out maçına bağladı. 


14’ÜNCÜ HAFTAYA KADAR DÜŞME HATTINDAYDI
Çıktığı 18 maçta 14 puan toplayan Yahşihanspor, ligin son 4 haftasına kadar sık sık küme düşme hattına geriledi. 14’üncü hafta geldiğinde halen 9 sırada bulunan ve direkt olarak küme düşme hattında yer alan Yahşihanspor, son 4 haftada topladığı 6 puan ile direkt küme düşme hattından uzaklaştı. Yahşihanspor, son maçlarda aldığı 6 puan ile ligde elde ettiği 14 puanın neredeyse yarısını son 4 haftada elde etmiş oldu. 


LİGDE KALMAK İÇİN GALİBİYETE İHTİYACI VAR
2021-2022 sezonunda deplasmanda galibiyet yaşayamayan Yahşihanspor, 4 galibiyetini de kendi evinde aldı. Deplasman maçlarından da 2 beraberlikle dönmeyi başaran Yahşihanspor’un topladığı 14 puan, takımı Play-Out maçından kurtaramadı. Yahşihanspor’un Play-Out oynayacağı takım ise Kırıkkale 1’inci Amatör Küme B Grubu şampiyonu İl Özel İdaresi Spor oldu. 


19 NİSAN SALI GÜNÜ SAAT 15.00’TE 
2021-2022 Bölgesel Amatör Lig sezonunda ligi 8’inci sırada tamamlayan Yahşihanspor ile 1’inci Amatör Küme B Grubunda şampiyon olan İl Özel İdaresi Spor, 19 Nisan Salı günü saat 15.00’te Başpınar Stadyumu’nda Play-Out mücadelesine için sahaya çıkacak. İl Özel İdaresi yeni sezonda BAL’a çıkmak için Yahşihanspor ise BAL’da kalmak için mücadele verecek.


Haber: Burak Çalışkan 

 

İlginizi Çekebilir

Finalin adı Yahşihanspor

İlginizi Çekebilir

Yahşihanspor, lige tutundu

İlginizi Çekebilir

Yahşihanspor ligde kalmayı garantiledi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

87231

Ecel değil, geçimsizlik öldürecek!

Ulusal basında biz 

178 bin 821 metrekareye yapı ruhsatı verildi 

Firari 2 hükümlü yakalandı

Yılda 22 milyon metreküp su tüketiyoruz 

Yerel firmaları çoğaltmalıyız

SIRADAKİ HABERLER