Yahşihan şantiye gibi

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üstyapı çalışmaları hummalı şekilde devam ediyor. Asfalttan kilit parkeye, çevre düzenlemelerinden park ve bahçe çalışmalarına kadar birçok alanda yapılan çalışmalarda Yahşihan adeta şantiye alanı gibi.

  • Güncel Haberler
  • 23 Ağustos 2022
  • 15:44
Yahşihan şantiye gibi

GELECEK 100 YILLIK SORUNLAR BİTİYOR
Geçtiğimiz yıl tamamlanan altyapı çalışmalarıyla birlikte Yahşihan Belediyesi, ilçenin her alanda sorun ve problemini çözmek amacıyla hummalı şekilde çalışma sergiliyor. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve ekibi, ilçeyi adeta şantiye alanına çevirerek birçok yatırımlara imza atıyor. İlçenin gelecek 50-100 yıllık sorunlarının çözüme kavuşmasıyla vatandaşlarda büyük memnuniyet duyuyor. Altyapısından üst yapısına, park alanlarından sosyal alanlara kadar birçok yatırımın yapıldığı Yahşihan, çalışmaların bitmesiyle birlikte büyük bir değişime ev sahipliği yapacak.

YOL BÖLÜMLERİ NEW JERSEY ŞEKLİNDE OLUYOR
İlçenin güzelleşmesi ve sorunların çözümüne yönelik bugüne kadar 7 mahallede eş zamanlı çalışmalar devam ediyor. 42 kilometre sıcak asfaltın atıldığı çalışmalar kapsamında 38 kilometrelik yol asfalta kavuşacak.  Bayraktepe mahallesine 500 metre yol bordürü (new jersey) Cumhuriyet caddesi orta refüjlerine 2500 metre new jersey çalışmaları devam ediyor. Üst yapı çalışmalarının 2023 yılı Ekim-Kasım ayında bitirilmesi hedefleniyor.

İSTİKLAL YOLU TARİHE TANIKLIK ETTİRECEK
Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurtuluş mücadelesi olarak adlandırılan İstiklal Harbi’ni unutmamak amacıyla ‘İstiklal Yolu’ yapılıyor. Burada geçmiş dönemleri anlatan figürlerle yol projesi tamamlanacak. Bu yol, Yahşihan mezarlığından başlayarak Yahşihan tren yolunda bitecek. Turizm açısından da ilçeye değer katacak olan İstiklal yolu projesinin yapım aşaması ihale aşamasında. 27 Milyon TL değerinde olacak proje için kısa sürede çalışma başlayacak.

HER ALANDA BÜYÜK PARKLAR YAPILDI
Vatandaşların sosyal alanda vakitlerini geçirebilmesi amacıyla şehit Vedat Kutluca Parkı, şehit Aydın Çopur Parkı, Gazi İsmail Erkoç Parkı, Şefik Güneşer Parkı, Fevzi Kaya Parkı, Emik Hala Parkı, Şükrü Göçer Evcil hayvan parkı, Mustafa Abdul Cemil Kırımoğlu parkı, Ahmet Demirbilek parkı vatandaşın hizmetine sunuldu.  Burada elde edilen atıl durumdaki malzemelerle de kediler için ‘Umutlu Patiköy’ yatırım yapıldı.

Haber: Burak Çalışkan

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da kaynak suyu aranıyor 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’a tarihi yol

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz’dan “Komşum Nasılsın” programına büyük destek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

11781

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER