Yahşihan Belediyesi’nden kamp etkinliği

Yahşihan Belediyesi’nden kamp etkinliği

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın göreve geldikten sonra geleneksel olarak düzenlediği “Kitapların Işığında Gençlik Kampı” etkinliği Yahşihan Hisarköy Ormanında yoğun katılımla gerçekleşti. Başkan Türkyılmaz “Çadırlar, meşaleler, kamp ateşi ve kitapların konuşulduğu sıcacık bir ortamda, hem kitap okumanın, hem de doğa kampının doyumsuz lezzetini hep birlikte yaşadık.” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 01 Kasım 2021 Pazartesi
  • 10:44

ÜCRETSİZ KİTAPLAR DAĞITILDI
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın göreve geldikten sonra geleneksel olarak düzenlediği “Kitapların Işığında Gençlik Kampı” etkinliğinin ikincisi düzenlendi. Yahşihan Hisarköy Ormanında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun katılım sağladı. Yahşihan Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen kitap kampında Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri ve Kırıkkale’nin her tarafından gelen vatandaşlar sabaha kadar ateşin etrafında hem kitap okudu hem de sohbet etti. 30 Ekim Cumartesi günü, Hisarköy Ormanında düzenlenen “Kitapların Işığında 2. Gençlik Kampı” etkinliğinde; kitap okuma, açık hava sineması, mini konserler, geleneksel oyunlar, çekilişler gibi çeşitli etkinlikler düzenlenirken, aynı zamanda Kırıkkaleli yazarlar Hatice Akgül ve Meltem Yıldız kendi kitaplarını imzaladı. Ücretsiz kitapların dağıtıldığı kampta açık havada film izlenip şarkılar da söyledi. Etkinliğe Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu ve yönetimi de katılım sağladı.

FİLM GÖSTERİSİ YAPILDI
“Kitapların Işığında Gençlik Kampı” etkinliğinde ilk olarak Cem Adıgüzel sahne alıp oyun havaları ile eğlendirirken, Türk Sanat Müzikleri ile Haydar Günay sahne aldı. Daha sonrasında Karadeniz müzikleri ile Grup Liva sahne aldıktan sonra son olarak Bozkır’ın tezenesi Neşet Ertaş’ın filminde oynayacak olan Kırıkkaleli yöresel sanatçı Bektaş Dolu doyasıya bir konser etkinliği yaşattı. Daha sonrasında ‘Bizim İçin Şampiyon’, ‘Neşeli Günler’ ve ‘Al yazmalım’ filmleri açık hava sineması şeklinde sabah saatlerine kadar sürdü. Etkinlikte Yahşihan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay, Kızılay, Okçuluk Kulübü ve Kırıkkale Genç Gönüllüler Topluluğu stantlar açtı. Aynı zamanda Yenişehir’de hizmet veren Le Bistro Cafe ücretsiz kahve dağıtırken,  Yahşihan Belediyesi tarafından açılan çekiliş standında dağıtılan numaralarla çekiliş yapılıp hediyeler dağıtıldı. 

“HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamada, “Bu sene ikincisini düzenlediğimiz “Kitapların Işığında Gençlik Kampı” etkinliğimiz konserlerle, çekilişlerle, oyunlarla ve yazarlarımızın da katılımıyla dolu dolu geçti. Çadırlar, meşaleler, kamp ateşi ve kitapların konuşulduğu sıcacık bir ortamda, hem kitap okumanın, hem de doğa kampının doyumsuz lezzetini hep birlikte yaşadık. Katılan tüm vatandaşlarımıza, öğrencilerimize, yazarlarımıza, müzisyenlerimize, Yahşihan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne, Yeşilay’a, Kızılay’a, Okçuluk Kulübü’ne, Kırıkkale Genç Gönüllüler Topluluğu'na, Le Bistro Cafe’ye ve emeği geçen tüm çalışanlarıma teşekkür ederim. Yeni etkinliklerimizde görüşmek üzere.” ifadelerini kullandı.

KAMP (7).jpeg KAMP (17).jpeg KAMP (20).jpeg KAMP (12).jpeg KAMP (3).jpeg KAMP (2).jpeg KAMP (15).jpeg KAMP (10).jpeg KAMP (18).jpeg KAMP (5).jpeg KAMP (6).jpeg KAMP (14).jpeg KAMP (9).jpeg KAMP (19).jpeg KAMP (8).jpeg KAMP (11).jpeg KAMP (13).jpeg KAMP (16).jpeg KAMP (4).jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.