Vali Sezer, çalışmalar il genelinde devam edecek

Vali Sezer, çalışmalar il genelinde devam edecek

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, yol çalışmaları, sulu mağara ve macera adasını da içine alan bir dizi incelemelerde bulundu.

  • Kategori : Siyaset
  • 31 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 17:15

DAHA KULLANILABİLİR

Vali Sezer, ilk olarak Keskin ilçesi Çipideresi köyü’nde devam eden yol çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İncelemeleri sonrası vatandaşlarla bir araya gelen ve vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Sezer “Köylerimizin yollarını daha kullanılabilir ve sağlıklı hale getirebilmek için bir program dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çipideresi köyümüzde de 8 km’lik tek kat sathi kaplama yol çalışmaları devam ediyor. İnşallah bu çalışmalarımız mevsim şartları elverdiği sürece il genelinde devam edecek” dedi. Asfalt yola kavuşma sevinci yaşayan vatandaşlarda Vali Sezer’e şükranlarını iletti.

YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Daha sonra Keskin ilçesinde restorasyon ve çevre düzenleme çalışmaları devam eden Sulu Mağara’da incelemelerde bulunan Vali Sezer, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Sezer sulu mağara ziyaretinin ardından, Cankurtaran- Esatmüminli- Ortasöken ve Eskialibudak köyleri arasında devam eden 9 km’lik tek kat sathi kaplama yol çalışmalarını yerinde inceledi.

BİLGİLER ALDI

Son olarak Yahşihan ilçesi Irmak köyünde ilk defa uygulanan 2,5 km uzunluğundaki beton yol ile yine Irmak köyünde yapım çalışmaları devam eden ve öğrencilerimiz ve gençler için sosyal dayanışmayı sağlayan ortak kullanım alanlarının oluşturulacağı Macera Adası’ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Vali Sezer, yürütülen çalışmalara ilişkin olarak yetkililerden bilgi aldı. İnceleme ziyaretlerinde, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Osman Akbaş, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara ile İl Özel İdaresi yetkilileri de hazır bulundu.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.