Türkyılmaz’dan şehit ailelerine ve gazilere iftar

Yahşihan Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve ilçe protokolü, gazi ve şehit aileleri ile bir araya geldi.

  • Güncel Haberler
  • 19 Nisan 2022
  • 14:22
Türkyılmaz’dan şehit ailelerine ve gazilere iftar

BİRLİKTE ÇANAKKALE’YE GİDELİM
Birlik ve beraberlik duygusunun en yoğun hissedildiği Ramazan ayında Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve ilçe protokolü şehit yakınları ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın düzenlediği iftar programına Yahşihan’da bulunan şehit ve gazi aileleri katıldı. Dualarla açılan iftardan sonra konuşma yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, katılan herkese teşekkür ederken, gazi ve şehit yakınlarıyla birlikte öksüz ve yetim çocukları Çanakkale’ye götürme isteğini dile getirdi. İftar programında Başkan Türkyılmaz, şehit ve gazi aileleriyle yakından ilgilenerek sohbet etti.

NİCE RAMAZAN AYLARINDA BERABER OLMAK DİLEĞİYLE
Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu yapmış olduğu konuşmasında, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bayrağımızın dalgalanması için canlarını feda etmekten kaçınmayan kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizin aileleri ile bugün iftarda bir araya geldik. Vatan, bayrak ve vazife uğrunda şehit düşen tüm kahramanlarımızı bu vesile ile bir kez daha rahmet ile anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Birlik ve beraberlik içinde daha nice Ramazan aylarında birlikte olmak dileğiyle. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin.’’ İfadelerini kullandı.
 

SİZLER BİZİM ONURUMUZ, GURURUMUZSUNUZ
Sıcak sohbetlerle geçen yemek sonunda Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri, sizler bu vatan için evlatlarınızı kardeşlerinizi, eşlerinizi şehit verdiniz. Dünyada bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur. Siz değerli gazilerimiz ise şahadet arzusuyla vazifenizi ika ederken gazi oldunuz. Sizler bizim onurumuz, gururumuzsunuz. Bugün burada bizlerle olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Sizlerle birlikte öksüz ve yetim kalmış çocuklarımızı bu güzel duyguyu en yoğun yaşayacağımız yer olan Çanakkale’ye götürmeyi çok isterim.” 
 

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz’dan şehit ailelerine ve gazilere iftar

İlginizi Çekebilir

Yenişehir kavşağı projesi acilen değiştirilmeli

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

35190

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER