Türkyılmaz’dan sokak hayvanlarına mama hediyesi

Türkyılmaz’dan sokak hayvanlarına mama hediyesi

 Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, sokak hayvanlarına verilmesi için öğrencilere kedi ve köpek maması hediye etti.

  • Kategori : Yahşihan
  • 31 Aralık 2019 Salı
  • 16:42

 Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, sokak hayvanlarına verilmesi için öğrencilere kedi ve köpek maması hediye etti.

YENİ YILDA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
Yahşihan Belediye Başkanlığına geldiği günden buyana örnek belediyecilik sergileyen Osman Türkyılmaz, yeni yılda da farklı bir projeye imza attı. Düzenlenen projede, ilkokul öğrencilerine hayvan sevgilisini aşılamayı amaçlayan Türkyılmaz, öğrencilerin yeni yıl hediyelerini sokak hayvanlarıyla paylaşmasını istedi. Yahşihan İlçesi, Yeşil Vadi Mahallesinde bulunan Murat Sıtkı İlköğretim okulunda gerçekleşen etkinlikte, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, okul öğrencilerine kedi ve köpek maması hediye etti. Her öğrencinin bir kap içerisinde evinin önüne koyacağı mamalar ile soğuk kış aylarında sokakta yaşayan hayvanlarda unutulmamış oldu.

MUTLU HAYVANLAR, MUTLU ÇOCUKLAR
Etkinlik hakkında konuşma yapan Türkyılmaz; “Sevgili gençler sokak hayvanlarını unutmamamızı istediler. Bizde yeni yıl münasebetiyle sevgili çocuklara hem köpek hem kedi maması getirerek, bu yıl hediyelerini sokak hayvanlarıyla paylaşmalarını istedik. Sevgili gençlerde bize söz verdiler, hem bir kap su hem bir kap yemek verecekler. Bizim ilçemizde mutlu hayvanlar, mutlu çocuklar var diyeceğiz. Biz bu yıl hediyelerimizi çocuklarımızla beraber sokak hayvanlarına bağışladık. Tüm Türkiye’den de bu duyarlılığı bekliyoruz.” dedi.
 

Gazete kale / Burak Çalışkan

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.