Türkyılmaz, “Çamurlu yollardan dolayı vatandaşlarımızdan özür dilerim”

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, altyapısı yenilenen ve bazı bölümlere atılamayan asfalt nedeniyle oluşan çamurlu yollar dolasıyla vatandaşlardan özür diledi.

  • Gündem
  • 05 Şubat 2022
  • 09:55
Türkyılmaz, “Çamurlu yollardan dolayı vatandaşlarımızdan özür dilerim”

YÜZDE 20 ARTIŞA GİTTİK
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz geçen yıl ilçenin altyapısını baştan sona yenilemişti. Yahşihan’ın bir kısmına asfalt atılırken, bir kısmına ise hava şartlarından dolayı atılamamıştı. Başkan Türkyılmaz yağışlar sonrası oluşan çamurlu yollardan dolayı vatandaşlardan özür diledi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Kıymetli Yahşihanlı hemşehrilerim. Üretken Belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda ilk icraatlarımızdan birisi altyapımızı baştan sona yenilemek olmuştu. Bu kapsamda siz değerli vatandaşlarımız ister istemez bazı zorluklarla karşılaştınız. 2021 yılında asfalta başlayacağımızın müjdesini verip, Kamu İhale Kanunu'nun 21/b pazarlık usulü ihale ile vermiş olduğumuz, Bayraktepe, Hacıbey ve Seyrantepe Mahallelerimizi kapsayan ihalemizdeki yollarımız tamamlanıp hizmete sunmuştuk. İvedilik arz eden durumlar göz önünde bulundurulup, yüzde 20 iş artışı kapsamına alınarak Yenişehir Mahallemizde 286. Sokak ve 259. Sokaklarda 1,750 metre duble yol çalışması tamamladık.”

HAVALAR DÜZELİNCE ASFALT BAŞLAYACAK
“Ayrıca bu iş kapsamındaki 1,650 metre uzunluğunda olan Kazım Karabekir Caddesi ve Osman Gazi Caddesinde asfalt çalışmalarımız bitirilmiştir. Geri kalan cadde ve sokaklarımızda Kamu İhale Kanunu’nun 19. Madde açık ihale kapsamında iş başı yapan yüklenici firmamız tarafından hava şartlarının el vermesi halinde işlemine başlanması planlanmaktadır. Yani kısaca özetleyecek olursak, ihaleyi vermiş olduğumuz firma hava şartları elverince en kısa zamanda Yahşihan ilçemizin kalan kısımlarına asfalt atma işini tamamlayıp, sizleri çamurdan ve kötü yollardan kurtaracaktır. Kötü ve çamurlu yollardan dolayı siz değerli vatandaşlarımızdan özür diliyor, hepinize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi 2021 yılında 11 Bin 305 çağrıya yanıt verdi

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da acil müdahale ekibi oluşturuldu 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da karla mücadele 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

67513

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER