TSO’da galericilik sınavı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile MEYBEM işbirliği ile gerçekleştirilen 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavlarının 21.’sine 18 aday katıldı. 

  • Eğitim
  • 20 Eylül 2022
  • 11:25
TSO’da galericilik sınavı

MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME
2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım sektöründe nitelikli insan kaynağı, güvenli ticaret, mesleğin itibar kazanması, hizmet kalitesinin artması gibi iyileştirmeler için Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri AŞ işbirliğinde gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik sınavlarının sonuncusu Pazartesi günü gerçekleştirildi. Sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ve sektördeki tecrübeleri değerlendirildi.

2 AŞAMALI ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
18 adayın katıldığı 2 aşamalı sınavın ilk bölümü Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Teorik sınavda adayların İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre ve Kalite konularındaki bilgileri ölçüldü. Küçük Sanayi Sitesinde bulunan odamıza ait Mesleki Eğitim Merkezinde yapılan pratik sınavda ise adayların iş tecrübeleri değerlendirildi. Sınavların her ikisinden de başarılı olan adaylar 5 yıl süre ile geçerli olan Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklar.


MÜRACAATLAR ALINMAYA DEVAM EDECEK 
2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Yönetmeliğine göre belgesi olmayanların ticari olarak araç alım satım yapamayacaklarını hatırlatan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, toplam 81 meslek dalında belgelendirme sınavları için müracaatları almaya devam ettiklerini söyledi.

Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

Her 100 kişiden 32’si girişimci olmak istiyor 

İlginizi Çekebilir

Savunma sanayine yönelik kalifiye eleman yetiştiriliyor

İlginizi Çekebilir

Lise öğrencilerine siber eğitim 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

23679

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER