TSO, üye ziyaretlerine devam ediyor

TSO, üye ziyaretlerine devam ediyor

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, ACWA Elektrik Üretim Tesisini ziyaret etti.

  • Kategori :
  • 16 Ocak 2020 Perşembe
  • 16:02

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, ACWA Elektrik Üretim Tesisini ziyaret etti.


AKTİF ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ
Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı tarafından oda üyelerinin sorun ve taleplerini dinlemek için gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında, ACWA Elektrik Üretim Tesisi ziyaret edildi. Gerçekleşen ziyarette, firma yetkililerinden üretim süreci, kapasite ve istihdam konularında yetkililerden bilgi alan Varlı; üyelere daha hızlı hizmet verebilmek, sorunları en kısa ve etkin şekilde çözüme kavuşturabilmek için sürekli aktif çalışmalar yürütüyoruz dedi.

10 BİNİN ÜZERİNDE KIRIKKALELİ’YE İSTİHDAM
Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu ve Basın Yayın Sorumlusu İsa Sarıaydın ile birlikte üye ziyaretlerini sürdüren Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Yahşihan Sınırları içerisinde kurulan ACWA Doğalgaz Kombine Çevrim Enerji Santrali Genel Müdürü Kürşat Büyüktuğrul ve işletme müdürlerinden firma hakkında bilgiler aldı. Kurumsal ve yönetimsel yapı hakkında bilgi veren Genel Müdür Büyüktuğrul, yabancı sermayeli firmanın Kırıkkale’ye yaptığı bu yatırımdan bu güne kadar 10 binin üzerinde Kırıkkaleli‘ye istihdam imkânı sağlandığını söyledi. Tesisin kurulum aşamasında gerek bürokratik gerekse coğrafi nedenlerden dolayı birçok sorun yaşandığını ancak gelinen noktada tam kapasite ile çalışan santralin 950 MW kapasite ile Türkiye’nin elektrik ihtiyacının %2,5’ini karşıladığını ifade eden Büyüktuğrul, merkezden uzak, dağlar arasında sessiz sedasız ülkeye katma değer üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Ticaret ve Sanayi Odası’nın ihtiyaç duydukları her konuda kendilerine etkin ve süratli bir şekilde yardımcı olduğunun altını çizen Büyüktuğrul, üyelerine karşı çözüm odaklı yaklaşımından dolayı oda yönetimine teşekkür etti.

SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ KIRIKKALE
Kırıkkale’ye gelecek yerli, yabancı her türlü sermayenin, her türlü yatırımın her zaman destekçisi olduklarını ifade eden TSO Başkanı Ahmet Varlı ise, “Şehre istihdam ve katma değer desteği sunan, üreten firmaların sayısının artması için oda olarak gereken her türlü desteği her zaman vermeye hazırız. Kırıkkale’yi tekrar savunma sanayiinin merkezi yapmak istiyoruz ama sadece savunma sanayi yetmez. Her alan üreten, pazarlayan, ihraç eden firmaların varlığına ihtiyacımız var.” dedi.
 

Gazete kale / Burak Çalışkan

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.