Temel eğitimde 10 bin okul projesi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" çalışmaları devam ediyor.

  • Eğitim
  • 05 Ağustos 2022
  • 10:49
Temel eğitimde 10 bin okul projesi

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI
Proje kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulamaları bir bir hayata geçiriliyor. Proje çalışmalarıyla ilgili Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu okul yöneticileriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Telefoncu'nun yanı sıra Bakanlık Temsilcisi Süleyman Baran, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ve Serkan Akpınar ile okul müdürleri katıldı. Gelecek eğitim öğretim döneminde öğrencileri daha güzel eğitim öğretim ortamlarının beklediğini belirten Telefoncu, yaptığı açıklamada bakanlık tarafından hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" ile kentteki bazı okulların iyileştirme çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi. Toplantı, teknik konuların ve merak edilen soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Haber: Ahmet Gökdemir

 


İlginizi Çekebilir

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destek 

İlginizi Çekebilir

Öğrenciler, yetenekleriyle projelerle buluşacak 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de kütüphanesiz okul kalmadı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

95266

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER