Temel eğitimde 10 bin okul projesi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" çalışmaları devam ediyor.

  • Eğitim
  • 05 Ağustos 2022
  • 10:49
Temel eğitimde 10 bin okul projesi

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI
Proje kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulamaları bir bir hayata geçiriliyor. Proje çalışmalarıyla ilgili Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu okul yöneticileriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Telefoncu'nun yanı sıra Bakanlık Temsilcisi Süleyman Baran, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ve Serkan Akpınar ile okul müdürleri katıldı. Gelecek eğitim öğretim döneminde öğrencileri daha güzel eğitim öğretim ortamlarının beklediğini belirten Telefoncu, yaptığı açıklamada bakanlık tarafından hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" ile kentteki bazı okulların iyileştirme çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi. Toplantı, teknik konuların ve merak edilen soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

İlginizi Çekebilir

Öğretmenler, öğrencileri için yarıştı 

İlginizi Çekebilir

İyi tatiller çocuklar, 46 bin 763 öğrenci karne alacak 

İlginizi Çekebilir

3 bin 453 öğrenci sınava girecek 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66796

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER