Tekbıyıkoğlu: “Öğretmenler yarınların geleceğini inşa eder”

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Tekbıyıkoğlu” Öğretmenlerin çalışmaları ve harcadıkları mesai bugünü, yarını ve aydınlık bir geleceği inşa etmek içindir” dedi.

  • Eğitim
  • 24 Kasım 2022
  • 10:16
Tekbıyıkoğlu: “Öğretmenler yarınların geleceğini inşa eder”

İKİ ORDUYA İHTİYAÇ VARDIR
Tekbıyıkoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başöğretmen Atatürk’ün “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur.” vecizesinde de açıkça ortaya koyduğu gibi öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren, yetiştirdiği nesillerle geleceğimize yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır.”


BAŞARILI EĞİTİMCİLERİNİN ESERİDİR
“Öğretmenlerin çalışmaları ve harcadıkları mesai bugünü, yarını ve aydınlık bir geleceği inşa etmek içindir. Bugünün başarılı devlet insanları, bilimde ve fikir hayatında dünyaya yön veren kişileri, dünün başarılı eğitimcilerinin eseridir. Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak bu ulvi görevi yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş ve görevlerini ifa ederken şehadet mertebesine erişmiş bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Köylerde beton yol ve kilit parke çalışmaları devam ediyor 

İlginizi Çekebilir

Nokta Camii Gençlik Merkezi ve 4-6 Yaş Kur'an kursu açıldı

İlginizi Çekebilir

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan Ramazan mesajı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

25292

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER