Tatvan'da şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı

Tatvan'da şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan Muhabere Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu'nun cenazesi, memleketi Kırıkkale'de toprağa verildi.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 05 Mart 2021 Cuma
  • 18:41

KIRIKKALE (AA) - Elazığ'da düzenlenen törenin ardından uçakla Ankara'ya gönderilen şehit Umulu'nun (40) naaşı, burada düzenlenen törenden sonra kara yoluyla Kırıkkale'ye getirildi.

KIRIKKALE ŞEHİTLİĞİNDE TOPRAĞA VERİLDİ
Nur Cami ve Külliyesi'nde düzenlenen törene katılan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ve protokol üyeleri, burada şehidin babası Muharrem Umulu ve diğer aile fertlerine başsağlığı diledi. Şehidin eşi Gül Umulu, tabuta sarılarak eşinin fotoğrafını öptü, çocukları Arda (16) ve Aras (10) da babalarının tabutuna sarıldı. İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Kırıkkale Şehitliğinde toprağa verildi. Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Vali Yunus Sezer, milletvekilleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Kadir Eğriboyun, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Ali Durmuş, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Özmen ve vatandaşlar katıldı.

sehit (1).JPG sehit (2).JPG sehit (3).JPG sehit (4).JPG sehit (5).JPG sehit (6).JPG sehit (8).JPG sehit (7).JPG sehit (9).JPG

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.