Sulakyurt’un tarihi yol sorunu son buluyor 

Kırıkkale’nin kavunuyla meşhur ilçesi olan Sulakyurt, adeta yıllardır yumak haline gelen 60 yıllık sorununa neşter vurdu. Belediye Başkanı İsmail Bildik’in girişimleri sonucunda tarihi sorun olarak görülen yol problemi ortadan kalkıyor.  

  • Güncel Haberler
  • 05 Temmuz 2022
  • 11:12

BÜTÜN MÜCADELEMİZ SULAKYURT İÇİN 
Başkanlık görevine geldiği günden itibaren gencinden yaşlısına herkesin sevgisini, çalışmalarıyla da takdir toplayan, çalışkanlığıyla da namı diğer ‘Atom Karınca’ olarak anılan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, ilçeyi yatırımlarla adeta baştan aşağı donatıyor. Altyapısından üst yapısına, çevre düzenlenesinden sosyal alanlarına kadar her hizmeti ince ayrıntısına kadar düşünen Bildik, “Bizler doğup büyüdüğümüz bu topraklara sevdalıyız. En büyük sevdamıza hizmet etmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

19 TANE KESKİN VİRAJ DÜZLÜĞE ÇIKACAK 
Başkan Bildik, “Balışeyh-Sulakyurt arasında önü görülmeyen 19 tane keskin virajlarımız vardı. En büyük sorunumuzdu 60 yılık sorunuydu gelecek 100 yılın sorunuydu. Yolumuz gerçekleşiyor bu yılın sonuna kadar belirli bir etabı bitecek 2023’te tamamlanacak. İnşallah yolumuzun tamamen bitmesiyle birlikte ulaşım anlamında da sorunumuz ortadan kalkacak ve yolda geçen zaman kaybını bitirmiş olacağız. Bütün mücadelemiz Sulakyurt için. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

ÖNEMLİ MÜCADELELER SERGİLİYORUZ 
Cumhur ittifakı kapsamında çalmadıkları kapı, konuşmadıkları kimselerin kalmadığını, gitmedikleri müdürlüklerin olmadığını söyleyen Bildik, “Bu yatırımlarımızın ilçemize kazandırılmasında büyük emeği olan Milletvekilimiz, ağabeyimiz Halil Öztürk’e sonsuz teşekkür ederim. Allah ondan razı olsun.  Bizler Sulakyurt’un kapısını Kırıkkale’ye ve Ankara’ya açık. Milletvekilimiz aracılığıyla Kırıkkale ve Türkiye’ye açılan kapısı olduk. Bu destekler sadece bana değil, bütün ilçe belediyelerimize önemli destekleri oluyor” dedi.

GELECEK 100 YILLIK PROBLEMİ SONA ERECEK
Sulakyurt-Balışeyh yolu yol yapımı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Bildik, “Bazı yollarda virajlarda patlamalar yapılıyor. 40 milyon liralık şuana kadar bir hak edişi yaptılar. İnşallah bittiğinde 19 tane keskin vijraj, 3 tane köy içinden çıkartılarak ve 6 metrelik yolumuz 12 metreye çıkacak. Bundan sonra Sulakyurt - Balışeyh arası 25 dakikaya düşecek. Şuanda 40 dakika. Hem 15 dakika zaman hem de aracın yakıtından ciddi bir tasarruf sağlanacak. İnşallah 2023 yılında bitirilmesi planlanıyor” dedi.  

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Barajlarda 3 yıl yetecek su kaldı!

İlginizi Çekebilir

Sulakyurt’a TOKİ müjdesi

İlginizi Çekebilir

Sulakyurt’ta TOKİ’nin temeli atıldı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

27486

Akyön, yarış öncesi yönetim ekibine sıra gecesi düzenledi

Kırıkkale'de uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı

Mısır’da tatil yapan turiste, köpek balığı saldırdı

Kırıkkale, uluslararası yarışta

Öztürk: “Türk Milleti kaosa hayır demiştir!”

Havalar ısındı, zehirli uğur böceği örümceği görüldü

SIRADAKİ HABERLER