Seyrantepe ve Bayraktepe’ye anaokulu 

Yahşihan ilçesinin en yoğun yerlerinden olan Seyrantepe ve Bayraktepe Mahalleleri sonunda anaokuluna kavuşuyor. Uzun zamandır yapılması planlanan anaokulu projesi için arsa yerleşimi sıkıntısı Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın yer tahsisi ile çözülmüş oldu.

  • Eğitim
  • 23 Haziran 2022
  • 10:53
Seyrantepe ve Bayraktepe’ye anaokulu 

BAŞKAN TÜRKYILMAZ İNCELEMELERDE BULUNDU 
Seyrantepe Mahallesi ve Bayraktepe Mahallesi’nde eksikliği hissedilen anaokulu için harekete geçildi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve Yahşihan Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir tahsis edilen alanda incelemeler yaptı. Şehit Mustafa Uğurelli Ortaokulu ve Bayraktepe İlkokulu yanına yapılacak olan anaokulunun 8 derslikli olacağının müjdesi verildi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Eğitime katkı sağlamak amacıyla yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. 

EN KISA SÜREDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK 
Seyrantepe Mahallemizde yapılması planlanan anaokulu projesi için arsa yerleşimi sıkıntısı tarafımızca çözülmüştür. Yahşihan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Haluk Özdemir ile birlikte bölgede incelemeler yaparak yer tahsisini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. İnşallah en kısa zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Seyrantepe ve Bayraktepe bölgesi, Şehit Mustafa Uğurelli Ortaokulu ve Bayraktepe İlkokulu yanına 8 derslikli anaokulu yapılacaktır. İlçemize hayırlı olsun.” 

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan hariç tüm ilçelerin nüfusu düştü!

İlginizi Çekebilir

Evin su kanalına giren yılanı itfaiye çıkardı 

İlginizi Çekebilir

İftar yemekleri Yahşihan Belediyesi’nden 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

11649

Mirası paylaşamıyoruz 

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

SIRADAKİ HABERLER