Şehadet yolunda bir demet

Şehadet yolunda bir demet

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma programında duygulu anlar yaşandı

  • Kategori : Eğitim
  • 27 Mayıs 2019 Pazartesi
  • 09:23

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma programında duygulu anlar yaşandı

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Kırıkkale Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Demokrasi ve İnsan Hakları Kulübü öğretmenleri Nermin Kurt, Pınar Tekin ve Sibel Özçam tarafından “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi. Programa okul müdürü, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Okulun çok amaçlı salonunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

ŞEHİTLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından 15 Temmuz konulu daha önce okulda yapılan şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler tarafından şiirler okunarak 15 Temmuz Demokrasi Zaferi için hazırlanan belgesel video izlendi. Daha sonra 11. sınıf öğrencisi Kader Gürbüz’ün kaleme aldığı “Şehadet Yolunda Bir Demet” adlı tiyatro sergilendi.

ÇANAKKALE VE 15 TEMMUZ DESTANI

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hülya Çelik tarafından yönetilen oyunda 15 Temmuz kadın kahramanlarından şehit Demet Sezer’in darbe öncesi, darbe gecesi yaşadıkları ve darbe sonrası yaşananlardan bir kesit sunuldu. Oyun esnasında duygulu anlar yaşandı.

Okul Müdürü Hatice Özdemir, öğrencilere hitaben “Çanakkale ve 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin ruhunun anlaşılması çok önemlidir. Tekrar bu olayların yaşanmaması için de eğitime önem vermeniz ve bu tür tehlikelere karşı daima uyanık olmanız gerekmektedir” dedi.

Şehadet yolunda bir demet.jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.