Saygılı, Taksim’deki terör saldırısını kınadı

Kırıkkale Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci birleşimi, meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, toplantı öncesi yaptığı konuşmasında, İstanbul Taksim’deki terör saldırısını kınadı.

  • Güncel Haberler
  • 16 Kasım 2022
  • 12:50
Saygılı, Taksim’deki terör saldırısını kınadı

“LANET İLE KINIYORUZ”
Kırıkkale Belediyesi kasım ayı olağan toplantısı ikinci birleşimi, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi, Kırıkkale Belediyesi Meclisi adına konuşan Saygılı, “İstanbul Taksim’de meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden ve yaralananlar için taziye ve şifalarımızı tüm meclis adına iletiyor, bu tür saldırıların her nereden gelir ise gelsin lanet ile kınadığımızı Kırıkkale Belediyesi Meclisimiz adına iletiyorum. Rabbim bir daha böyle olayları ülkemizde yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ
Kasım ayı olağan meclis toplantısı ikinci bileşiminde 2023 mali yılı performans ve belediye tarifeleri görüşülerek onaylandı. Gündem maddeleri arasında yer alan komisyondan gelen belediye bütçesinin görüşmesi sonucunda 2023 yılı mali bütçesinin 1 milyar 250 milyon olarak kabul edildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bütçe görüşmeleri sonrası “Alınan kararın şehrimize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Kırıkkale Belediyesi bütçesinin yüzde 50 üzerinde bir kısmı yatırıma ayrıldı.

ÜYE SEÇİMİ YAPILDI
Toplantıda, gündem maddeleri arasında yer alan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğünün kurulması, memuriyet nedeniyle istifa eden Mehmet Demir’in yerine encümen ve komisyon üyeliği seçimleri gerçekleştirildi. Yapılan seçimler sonrası Mustafa Karışmaz encümen ve komisyon üyeliğine seçildi.

İlginizi Çekebilir

Etiler Kavşağı, Kırıkkale’ye çok yakıştı!

İlginizi Çekebilir

Geleceğin sporcularına belediye desteği 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi, şiir dinletisi düzenleyecek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

29143

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER