Sanayi sitesi için kamulaştırma başlıyor 

Yıllardır herkesin dilinde olan ve şehrin merkezinde bulunan ‘Eski Sanayi’ tabiri olarak bilinen bölgenin kamulaştırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan onay verdi.

  • Güncel Haberler
  • 14 Ocak 2022
  • 11:42
Sanayi sitesi için kamulaştırma başlıyor 

MODERN SANAYİ SİTESİ KURULACAK 
Şehir merkezinde yer alan ve çok sayıda esnafın yer aldığı sanayi sitesinin yeni bölgeye taşınması amacıyla gerekli çalışmalar başladı. Kırıkkale Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi´nin kent merkezinde köhneleşmiş yapıların içinden çıkararak, yeni yerine taşımaya hazırlanıyor. Proje ile sanayi sitesi şehir merkezinden kaldırılarak çevre yolunda Kırıkkale Belediyesi´nin de arsasının bulunduğu yere, TOKİ tarafından inşa edilecek Modern Sanayi Sitesine taşınacak.

KAMULAŞTIRMA İMZASINI ERDOĞAN ATTI 
Küçük Sanayi Sitesinin dönüşümü konusunda Ankara´da yoğun görüşmeler yürüten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan karar ile netlik kazandı. Konuyla ilgili bilgiler veren Başkan Saygılı, “TOKİ çevre yolunun bulunduğu yerde Küçük Sanayi Sitesi yapacak. Bizim sanayi sitesinde şu anda faaliyet gösteren esnaflarımıza oldukça cazip taksitler ile satışını yapıyoruz”

KIRIKKKALE’NİN ÖNEMLİ SORUNU ÇÖZÜM BULUYOR 
Başkan Mehmet Saygılı, başka şehirlerde de bunun örneğinin olduğunu söyleyerek, “Burada özellikle vurgulamak istediğimiz sektörün içinde olan, bu işi yapanlar buradan yer alabilecekler. Dışarıdan başka kimse giremeyecek. Şehrimiz için önemli adımdı. Rabbim inşallah sonuçlandırmayı da bizlere nasip eder” dedi.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan kararda şu ifadelere yer verildi; “Kırıkkale İli, Merkez İlçe, Aşağımahmutlar Mahallesinde bulunan ve ekli harita ile koordinat listesinde sınırları ve kamulaştırma bilgileri belirtilen taşınmazların, küçük sanayi sitesi yapılması amacıyla Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27´nci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi. 

İlginizi Çekebilir

Sanayi sitesi için kamulaştırma başlıyor 

İlginizi Çekebilir

Millet bahçesi değer katacak 

İlginizi Çekebilir

Saygılı; "Mahalle konaklarımız fabrika gibi"

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

75237

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER