Sağlık personellerine UMKE eğitimi 

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afet Birimi personelince sağlık kuruluşlarında görevli personele yönelik 4 gün boyunca UMKE temel eğitimi ve kampı düzenlendi.

  • 3. Sayfa
  • 17 Haziran 2022
  • 14:57
Sağlık personellerine UMKE eğitimi 

TEORİK VE PRATİK OLARAK ANLATILDI
Eğitime sağlık kuruluşlarında görev alan 28 UMKE gönüllüsü katılmış olup, eğitim boyunca kursiyerlere Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi, Temel KBRN ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konuları teorik ve pratik olarak anlatıldı.


KATILIM BELGELERİ VERİLDİ
Teorik eğitimlerim sonunda 2 günlük uygulama kampında ise Ani Müdahale Ünitesi kurulumu ve Zor Şartlarda Hayatı İdame Ettirme eğitimleri verilerek eğitimin son gününde katılımcılar ile gerçeğini aratmayan saha tatbikatları yapılarak eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından katılım belgeleri verildi.


EĞİTİMLER DEVAM EDECEK 
Yurt içi ve yurt dışında gelişebilecek ve acil sağlık müdahale gerektiren her türlü afet, olağanüstü durum, toplumsal olay, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazaları vb. durumlarda yaralılara ilk müdahaleyi yaparak, kurtarma faaliyetlerinde bulunup, yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla eğitimler ve tatbikatlar devam edecek.

Haber: Ahmet Gökdemir
 

İlginizi Çekebilir

Gök gürültülü sağanak uyarısı

İlginizi Çekebilir

Anneler yavrusuz kalmasın 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’ye mülteci girişi durduruldu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

16927

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

SIRADAKİ HABERLER