Road Race yarışları için hazırlıklar tamam 

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kırıkkale Valiliği himayelerinde gerçekleştirilecek olan Road Race Kırıkkale 2.2 UCİ bisiklet yarışı için tüm hazırlıklar tamamlandı. Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, 10-11 Haziran’da yapılacak olan yarışlara bütün Kırıkkaleli vatandaşları davet etti. 

  • Spor
  • 08 Haziran 2023
  • 10:10
Road Race yarışları için hazırlıklar tamam 

PEDALLARIN KALBİ KIRIKKALE’DE ATACAK 
Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisikleti Yarışları Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Kırıkkale Valiliği’nin himayelerinde,10-11 Haziran tarihleri arasında Anadolu’nun kalbi Kırıkkale’de düzenlenecek. Yurt dışından ve yurt içinden gelecek olimpik sporcuların katılacağı yarışlara ev sahipliği yapacak olan Kırıkkale, bisikletin iki gün boyunca Türkiye’de atan kalbi olacak. 

UNUTULMAZ BİR DENEYİM YAŞATACAK
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisikleti Yarışları ile Kırıkkale, üst düzey rekabete sahne olacak.  Yurtiçi ve yurtdışından gelen en güçlü takımlar ve bisikletçileri, Kırıkkale’nin eşsiz coğrafyasında pedal basarak Kırıkkaleli sporseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.  Yüzlerce yıldır pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kırıkkale’nin tarihi coğrafyası ve kültürü, Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisiklet Yarışları’na katılan bisikletçilere eşlik edecek. 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANACAK 
İçinden Kızılırmak’ın geçtiği Çeşnigir Kanyonu ve 13. yüzyıla ait bir eser olan Çeşnigir Köprüsü gibi tarihi güzelliklerin görülmesine imkan sağlayacak. Yüzey şekilleri, derin vadileri, orman yapısı ile Karaahmetli Köyü Kapulukaya Barajı kıyısında Karaahmetli Tabiat Parkı, Keskin İlçe Merkezi’nde Neşet Ertaş, Hacı Taşan gibi ustaların ezgileri ile geçmişte bir yolculuğa sürükleyen Hacı Taşan Kültür Merkezi (Taş Mektep) gibi Kırıkkale’nin değerleri de organizasyon ile birlikte tanıtılmış olacak.  

DÜNYAYA AÇILAN KAPI OLACAK 
Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı: Bahattin Akyön, “2002 yılında Türkiye’de bir çığır açtık.   Her şey ülkemiz ve Kırıkkale’miz için. Türkiye Yüzyılının başladığı günümüzde Kırıkkale Yüzyılını Uluslararası organizasyon ile başlatıyoruz. Kırıkkale yüzyılı dünyaya merhaba diyerek bizle başlayacak. Bütün vatandaşlarımızı bu yarışa bekliyorum. İnşallah şehrimizin tanıtımı için çok güzel bir organizasyon olacaktır” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 
 


İlginizi Çekebilir

Öztürk: “Kırıkkale, Cumhur İttifakı’nın Kalesi Olacak”

İlginizi Çekebilir

İhtiyaç sahipleri için kermes düzenlendi

İlginizi Çekebilir

Saygılı: “İnandık, çok çalıştık ve kazandık”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

52714

650 litre sahte içki ele geçirildi

Camilerde Mevlid Kandili heyecanı yaşanacak 

Toplu taşımada büyük kolaylık

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

SIRADAKİ HABERLER