Play-Off Sistemi'nde değişiklik 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2022-2023 sezonundan itibaren TFF 3. Lig'de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi.

  • Spor
  • 10 Ağustos 2022
  • 11:56
Play-Off Sistemi'nde değişiklik 

BİRİNCİ OLAN 3 TAKIM DOĞRUDAN ÇIKACAK 
TFF 2. Lig'de normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 2 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucu ise 1 takım olmak üzere toplam 3 takım Spor Toto 1. Lig'e yükselecek. TFF 3. Lig'de ise normal sezon sonunda gruplarında birinci olan 3 takım doğrudan, Play-Off müsabakaları sonucunda her gruptan 1'er takım olmak üzere toplam 6 takım TFF 2. Lig'e yükselecek.

TFF 2. LİG PLAY-OFF SİSTEMİ
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak: Her iki grupta grup içi Play Off müsabakaları 3 tur üzerinden oynanır. Üç tur sonunda her iki gruptan birer takım Play-Off Final müsabakasına yükselir.  Her grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılır.  Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan 3. tura yükselir.  1. Tur müsabakalarında her iki grupta 3. ile 6., 4. ile de 5. takımlar tek maç eleme usulüne göre karşılaşır. Maçlar 3 ve 4. takımların sahasında oynanır. 

FİNAL MÜSABAKASINI KAZANAN TAKIM
“Müsabakaları kazanan takımlar ikinci tura yükselir. 2. Tur çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar sıralamada daha altta yer alan takımların sahasında olacak şekilde yapılır.  2. Tur müsabakalarını kazanan takımlar 3. turda lig 2.'si olan takımların rakibi olur.  3. Tur müsabakaları çift maç eleme usulüne göre ve ilk maçlar 2. turdan gelen takımların sahasında olacak şekilde oynanır. Her iki grupta 3. Tur maçları sonucunda tur atlayan 1'er takım, tarafsız sahada tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan Final müsabakasını oynamaya hak kazanır. Final müsabakasını kazanan takım Spor Toto 1. Lig'e yükselen üçüncü takım olur.”

TFF 3. LİG PLAY-OFF SİSTEMİ
Her üç grupta 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki takımlar Play Off müsabakalarına katılır.  Normal sezonu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan Play Off Finaline yükselir. 3. ile 6. takım 4. ile de 5. takım, maçlar 3 ve 4. sıradaki takımların sahasında olmak üzere tek maç eleme usulüne göre karşılaşır. Kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde çift maç eleme usulüne göre karşılaşır. Çift maç sonucunda tur atlayan takım finale yükselir ve finalde ligi 2. sırada bitiren takımın rakibi olur. Her grupta ayrı ayrı oynanacak olan Final müsabakalarını kazanan 3 takım daha TFF 2. Lig'e yükselir.”

Haber: Burak Çalışkan 
 


İlginizi Çekebilir

Kırıkkalespor, sezonun ikinci yarısına hazırlanıyor 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkalespor, deplasmandan 1 puanla döndü

İlginizi Çekebilir

Kırıkkalespor’da hedef üç puan 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

19613

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

SIRADAKİ HABERLER