Pelinsu Şahin’den çifte şampiyonluk 

Denizli’deki Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı gençler iki günde toplam 39 madalyayla sıralamanın zirvesinde yer aldı. Milliler, 17 altın, 14 gümüş, 8 de bronz madalya elde ederek birinci sırada yer alırken ilimiz sporcusu Pelinsu Şahin çifte şampiyonluk alarak büyük bir başarıya imza attı.

  • Spor
  • 18 Temmuz 2022
  • 14:59
Pelinsu Şahin’den çifte şampiyonluk 

2 ALTIN MADALYA KAZANDIRDI
17 ülkeden 256 sporcunun katılımı ile 16-17 Temmuz 2022 tarihlerinde Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm sahasında düzenlendi. U20 Balkan Şampiyonasında Kırıkkale sporcusu Pelinsu Şahin, birinci gün yapılan 3000 m. engelli koşuda ve 2.gün yapılan 1500 m. de Şampiyon olarak Türkiye’ye 2 Altın madalya kazandırdı. 


EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK ETTİ 
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş yaptığı açıklamada; “Uluslararası müsabakalarda ilk büyük başarısını kazanan sporcumuz Pelinsu Şahin’i ve sporcumuza büyük emekler veren Antrenörümüz Abdullah Yılmaz’ı tebrik ederim. 1-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kolombiya’da yapılacak olan U20 Dünya Şampiyonasına katılacak olan sporcumuz Pelinsu Şahin’e başarılar dilerim” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

34240

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER