Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Karayollarında çalışan ve kadro bekleyenler ile ilgili Karayolları Genel Müdürü ile görüştü. 

  • Siyaset
  • 27 Eylül 2022
  • 14:08
Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

BAKANLIK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR 
Konu hakkında basın mensuplarına bir açıklama yapan MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil ÖZTÜRK; “Karayolları Genel Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmede; konunun takipçisi olduklarını ve Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan kamu taşeron işçilerinin daimi kadroya geçirilmesi hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yasal bir çalışma yürüttüğünü belirttiler.” diyerek, bu önemli konuyu kendisinin de titizlikle takip ettiğini belirtti.


SÖZLEŞMELİLER VE ALT TAŞERON İŞÇİLER DAİMİ KADROYA GEÇECEK
Açıklamasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın son açıklamasına da değinen Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; “Yakın zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin’in açıklamasında da belirttiği üzere; 90 bin civarında işçi kanun kapsamı dışında kalmıştı. Onların kamuya, kadrolu olarak geçmesi konusunda çalışmaları Bakanlığımız tamamlamış durumda. 516 bin sözleşmeli personelin de daimi kadroya geçmesi için çalışmaların tamamlandığını biliyoruz. 1 Ekim sonrası bu kararların TBMM gündemine gelerek, MHP’nin de güçlü desteği ile hızlıca yasalaşacağını bekliyoruz. Gerek Karayollarında, gerekse diğer kurumlarımızda büyük bir özveriyle çalışan kardeşlerimize az biraz daha sabır telkin ediyoruz, bekledikleri kadroya kavuşacaklar” müjdesini verdi.   

Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

Öztürk, ziyaretlerini sürdürüyor 

İlginizi Çekebilir

Hep birlikte Kırıkkale’yi daha ileriye taşıyacağız

İlginizi Çekebilir

Öztürk, "Vatanımıza her alanda sahip çıkıyoruz"

sadettin
696 khk da asıl işlerde çalışmamıza rağmen kadro dışı bırakıldık 150 200 km hız ile giden araçlarına arasında yaz kış demeden ekmeğimizi kazanıyoruz en ağır işleri yapıyoruz. asgari ücret alıyor öğle yemeğimizi cebimizden karşılıyoruz.Kadrolu işçiler İle aynı yerde aynı işi yapıyoruz ve yapmaktayız Lütfen sesimize kulak verin Kadrolu çalışmak istiyoruz yıllardır şirketler değişiyor ama biz taşeron işçiler değişmiyoruz yanı hizmet veriyoruz ama karşılığını alamıyoruz şirket patronları zenginleşmeye devam ediliyor.

SABRİ
Bizde Karayollarında çalışıyoruz,bizede kadro verdiler ama çakma kadro, 696 khk ile çakma kadro aldık,şimdide EYT çıktığı zaman bu kadroda kursağımızda kalacak ve emekliye sevk edilecek bir çok 696 khk'lı. Emekli maaşı 4.500 TL. Bu parayla 3 çocuk okutmak ev kirası vermek geçinmek nasıl olacak. Bu EYT çok can yakacak. Bir işi yaparken bir işi yıkmayalım. Kimse mağdur olmadan bu EYT işi halledilmesi gerekir.

Gökalp
Kırıkkale yeni mahalle mekez adres olarak geçmekte ve ne yazikki bir internet alt yapısı bile yok .şu çagda bu eksiklik utanç verici lütfen malalleye ev interneti getirilsin .

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

75962

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER