Özen: “Kırıkkale’nin umudu olacağız”

İYİ Parti’de yapılacak olan il başkanlığı kongre süreci kapsamında İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Furkan Serhat Özen, il başkanlığında “bende varım” dedi. Yüzlerce kişinin katılımıyla açıklama yapan Özen, “Kırıkkale’nin, gençliğin umudu olmaya geliyoruz” dedi. 

  • Siyaset
  • 12 Kasım 2022
  • 15:07

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI  
Kırıkkale siyasetinde yıllardır yer alan ve İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Furkan Serhat Özen, İYİ Parti İl Başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda geniş bir kalabalıkla parti binasına kadar yürüyen Özen ve yönetimi, birlik ve beraberlik sergiledi. Ellerine parti bayrakları alan yüzlerce genç ‘Başkan Özen’ şeklinde slogan attılar. 

KONGRELER DEMOKRASİNİN TEMEL İLKESİDİR
Parti binası önünde geniş kalabalıkla açıklama yapan Özen, kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Özen, “Kongreler demokrasinin temel ilkesidir. İlteriş kağanın yanında toplanan bir avuç arkadaşıyla vermiş olduğu İstiklal mücadelesinden ilham alan genel başkanımızın başlattığı kongre mücadelesi sonucunda tüm engellere rağmen tüm zorluklara karşı İyi partimiz 2017 yılında şanı ve şerefiyle kurulmuştur. Partimizin kuruluş yılında iktidarın ve yandaşlarının İyi partiyi yıpratmak, kirletmek hatta yok etmek istediği, çirkin ithamlarda bulunduğu dönemde ben ve ekip arkadaşlarım memlekette iyiliğin filizlenmesini sağlamak, gözlerde umut olmak için bu kutlu davanın bizlerde bir neferi olduk, Memleket için Kırıkkale için senelerimizi verdik vermekten de geri durmayacağız.” dedi.

GEREKEN MÜCADELEYİ SERGİLEYECEĞİZ 
Özen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Biliyorsunuz ki Genel başkanımız 81 ilimizde milletvekili aday adayı olacak il başkanlarımızın görevini bırakarak seçim çalışmalarına ve seçim süreçlerine yönelmesi için talimat vermiştir. Kırıkkale İYİ parti ailemizin lideri, nasipse bundan sonraki süreçte millet vekilliği adaylığına yürüyecek il başkanımız sayın Bülent şükrü Altınışık’a yaklaşık 4,5 senelik il başkanlığı görevi için Kırıkkale adına teşekkür eder milletvekilliği aday adaylığı yolculuğunda başarılar dilerim. Neden il başkanlığına talibim bundan müsaadenizle söz etmek istiyorum.  Öncelikle şunu belirteyim 81 ilde gençlik kollarından veya benim yaşlarımda başka bir kardeşimiz daha il başkanlığına talip değil.” 

BİRLİKTE KIRIKKALE’YE HİZMET EDECEĞİZ 
“Aday olmaya karar vermemdeki en büyük etken partim ve memleketim için sadece bu günün hesabında değil yarınlarımızı da düşünüyor olmamdır! Bence 2023 genel seçimleri sonrasında seçilen il başkanının 2024 yerel seçimlerinde bir hayali olmamalıdır, il yönetiminin bu denli hızlı değişmesinin partime zarar vereceğini düşünüyorum. Buradan belirtiyorum ki hepimiz aynı gemideyiz ve tek amacımız il-ilçe belediye başkan adaylarımız ve milletvekilleri adaylarımız kazansın partimiz iktidarı yakalasın! Kırıkkale ne yiğitler ne kahramanlar gördü, gelin bana destek verin tutun bu kardeşinizin elinden! Söz veriyorum mücadelemizde her sözünüz her fikrinizin bende kıymetli olacak, Allah’ın izniyle seçimlerde adaylarımızla beraber mücadele vereceğiz kazanacağız ve vekillerimizle belediye başkanlarımızla Kırıkkale’ye hizmet edeceğiz!”

İLERİYE YÜRÜMEKTEN GERİ DURMAYACAĞIZ 
“Kimseyi küstürmeyecek, küsmeyeceğiz. Büyüğüyle küçüğüyle bizler iyi partimizin altında her şeyden önce Kırıkkale’de birlikte büyük bir aileyiz. Bize Destek veren vermeyen, kimseyle Kol kola girmekten veya yan yana yürümekten geri durmayacağız, derdimiz kişisel hırslarımız değil davamız! Kazanan kim olursa olsun partimiz kaybetmesin daima var olsun! Bu güne kadar partili büyüklerimizin tecrübelerinden feyz alarak, gençlerimizle ülkemizin Kırıkkale’mizin İYİ olmasını hedefleyerek, okuduk, araştırdık ve çok çalıştık. Kazanırsak il başkanlığını yine aynı şekilde hareket edeceğiz.  Ne demiş şair! Tohum at çıkmazsa toprak utansın!  Kongre sonrasında bana, oy veren vermeyen herkes! Sizi utandırmayacak, gururlandıracağım inşallah hep beraber İYİKİ diyeceğiz. Tarih tekerrürden ibaret olsun! Zaten genel başkanımız da söylemiyor mu? Benim umudum gençlik diye! Söz veriyorum Kırıkkale’nin umudu da Furkan Özen olacak!  Çıktığımız bu yolda, hedefe hep beraber varmak için yapılacak il başkanlığı seçiminde kıymetli delegelerimizin oylarına talibim, desteklerini bekliyorum. Partili partisiz davetimize icabet eden herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

 

 


 


İlginizi Çekebilir

İYİ Parti Gençlik Kolları’na yeni heyecan

İlginizi Çekebilir

Arap Osman Baran, İYİ Parti’den istifa etti 

İlginizi Çekebilir

Başarmak için korkma!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94685

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER