Özel güvenlik görevlilerine eğitim 

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından özel güvenlik görevlilerine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitimde KAAN uygulaması geliştirme kapsamında çeşitli bilgiler aktarıldı.

  • Eğitim
  • 02 Nisan 2022
  • 13:02
Özel güvenlik görevlilerine eğitim 

KOLLUK-ÖZEL GÜVENLİK İŞBİRLİĞİ
Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, genel kolluk kuvvetleriyle etkili iletişim ve işbirliği ile koordinasyonunu sağlamak, kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanarak aidiyet duygularını geliştirmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eğitim düzenlendi. Eğitim kapsamında suçu meydana gelmeden önlemek, meydana gelen olaylarda genel kolluğun en seri şekilde bilgisinin olmasını sağlamak, devam eden olaylara etkin ve zamanında müdahale ederek olay yerindeki delillerin sağlıklı şekilde muhafazası ve genel kolluğa teslimi amacıyla hayata geçirilen “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN Uygulaması)” anlatıldı. 


İL GENEL GÜVENLİK DURUMU 
Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görevli Polis Başmüfettişleri Asım Dursun ve Ahmet Öztürk tarafından uygulamanın daha etkin hale getirilmesi amacıyla eğitim verildi. Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İl Genel Güvenlik durumu doğrultusunda sunum yaptı.


UYGULAMA TELEFONLARA İNDİRİLDİ 
Eğitim programına İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe emniyet müdürleri, polis merkezi amirleri ile 658 özel güvenlik görevlisi, 200 genel kolluk görevlisi ve 29 kurum kuruluş yetkilisi katıldı. Eğitim neticesinde polis sorumluluk bölgesinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlileri uygulama kapsamına alınmış, KAAN Mobil Uygulamasını telefonlarına indirmeleri sağlandı.        

 
Haber: Ahmet Gökdemir
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de kaçak tütün operasyonu: 28 bin 850 makaron ele geçirildi

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de uyuşturucu taciri tutuklandı

İlginizi Çekebilir

Süleymaniye Okulları bursluluk sınavı 19 Şubat’ta

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

33932

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER