Oyunlar atölyesi sınıfı

Oyunlar atölyesi sınıfı

TANAP Çevresel ve Yatırım Programları kapsamında alınan mali destek ve Keskin Bilge Kaan İlkokulu Okul Aile Birliğinin katkılarıyla Keskin Sevgi Çiçekleri Anaokuluna "Zeka Oyunları ve El Sanatları Atölyesi" sınıfı yapıldı.

  • Kategori : Eğitim
  • 13 Nisan 2019 Cumartesi
  • 10:39

TANAP Çevresel ve Yatırım Programları kapsamında alınan mali destek ve Keskin  Bilge Kaan İlkokulu Okul Aile Birliğinin katkılarıyla  Keskin Sevgi Çiçekleri Anaokuluna "Zeka Oyunları ve El Sanatları Atölyesi" sınıfı yapıldı.

 

Gökkuşağı Atölyesi adını verdikleri sınıfın açılışını Kaymakam Muammer Köken, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kaymakam Köken'in eşleri Diş Hekimi Gülbahar Köken yaptı.  Keskin’de bulunan çocukların zihinsel, duygusal ve bir çok yönden gelişmesine vesile olacak bu atölyenin yapılmasında emeği geçen Keskin Bilgi Kaan İlkokulu Müdürü Çelebi Rıfat Çalı proje hakkında şunları söyledi;”

 

 “TANAP'ın 93,106 TL'lik ve Okul Aİle Birliğinin 4.905 TL lik destekleriyle toplam 98.100 TL'ye mal olan sınıfta;  satranç, koridor, mangala, farkı bul, gibi 25'den fazla zeka oyunu ve linol baskı, çini sanatı, origami, kum boyama gibi 20 den fazla el sanatları etkinlik seti bulunmaktadır. İlkokul çağındaki öğrencilerimizin boş zamanlarında vakitlerini geçireceği, zekalarını geliştireceği bir sınıf oluşturuldu.

 

 “Öğrencilerimizin, düşünürken eğlenmesi ve bu sayede yeni şeyler öğrenmelerinin amaçlandığını belirten Kaymakamımız Muammer Köken; “İnanıyorum ki bu tür sınıflar sayesinde öğrenmek, eğlenerek daha kalıcı bir aktivite haline gelecektir. Çocuklarımızın eğitimine yapılan yatırım, geleceğimize yapılan en verimli yatırımdır.” deyip, böyle güzel bir projeyi ilçemize kazandırdığı için proje mali destek veren TANAP'a ve projeyi hazırlayanlara teşekkür etti.

 

 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.