Osman Durmuş vefat etti

Osman Durmuş vefat etti

Kırıkkale’nin yetiştirdiği siyasetçilerden eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

  • Kategori : Gündem
  • 26 Ekim 2020 Pazartesi
  • 22:58

Kırıkkale’nin yetiştirdiği siyasetçilerden eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Eski Sağlık Bakanı ve 21. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Prof. Dr. Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması sonucu bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

BAKAN KOCA: MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Osman Durmuş’un vefatıyla ilgili açıklama yaptı. Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bir süredir tedavisi devam eden sağlık eski bakanımız, kıymetli meslektaşım Dr. Osman Durmuş Bey maalesef aramızdan ayrıldı. Kendisine sonsuz rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun” dedi.

MHP’den yapılan açıklamada “Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören 21. dönem Milletvekilimiz ve Eski Sağlık Bakanımız Osman Durmuş Hakkın rahmetine kavuşmuştur, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz” denildi.

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947'de Çankırı'da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Elif'tir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı fakültenin Anatomi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi yaptı. Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası'nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990'da doçent, 2003'te profesör oldu. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası'nın Kurucusu oldu ve Başkanlık görevinde bulundu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı.

21. Dönem Kırıkkale Milletvekili. 57. Hükümet'te Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Durmuş, evli ve 3 çocuk babasıydı.

1D330295-67EE-462A-AD19-48932B5ECA60.jpeg 35F0E63B-BA96-4D42-A13A-DFAAA4116D65.jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.