Önal; “Memlekette herkes perişan, bir tek siz mutlusunuz.” 

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal TBMM’de yaptığı konuşmada  Kırıkkale'deki işsiz gençlerin, çiftçilerin, esnafın ve emeklilerin sorunlarını dile getirdi. Önal konuşmasında; “Size tavsiyem bir an önce seçim kararı alın, ülkeyi seçime götürün ve bu ülk

  • Siyaset
  • 11 Aralık 2021
  • 12:15
Önal; “Memlekette herkes perişan, bir tek siz mutlusunuz.” 

 
“ÇİFTÇİNİN FAİZ BORCU ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, TBMM Genel Kurulu’nda Kırıkkale'deki işsiz gençlerin, çiftçilerin, esnafın, emeklilerin sorunlarını dile getirdi. Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada CHP’li Önal şu ifadelere yer verdi; “Sayın Başkan Değerli Milletvekilleri; Bizim gündemimiz vatandaşımız, Bakın vatandaşımız ne diyor; Geçen yıl tonu 3 bin lira olan gübre, bugün 14 bin lira, Mazot 10 lira, Yemin torba fiyatı 70 liradan 250 liraya çıkmış, Çiftçi, besici perişanım diyor, duyan yok. Geçen yıl söz verilen kuraklık destekleri halen ödenmedi. İlk defa bu yıl Kırıkkale de çiftçimiz gübresiz tohum ekti. Borçların erteleneceği sözü yine tutulmadı. Bir tarafta Ziraat Bankası; diğer tarafta Tarım Kredi Kooperatifleri. Çiftçinin faiz borcu çığ gibi büyüyor, çiftçi feryat ediyor duyan yok.” dedi.

“MEMLEKETTE HERKES PERİŞAN BİR TEK SİZ MUTLUSUNUZ.” 
TBMM Genel Kurulu’nda konuşmasını devam ettiren Önal; “Bakın son birkaç ayda Kırıkkale’de ekmeğe 50 kuruş zam geldi. Elektrik, doğalgaz, ayçiçek yağı, un, seker, yumurta fiyatları almış başını gitmiş. Vatandaşımız geçinemiyor; Kırıkkale küçülüyor; İlçeler, köyler boşalıyor; Önlem alın diyoruz duymuyorsunuz. Tüm bunlara çözüm üretmesi gerekenler vatandaşımıza porsiyonunuzu küçültün, doğalgazı kısın diyor. Milletin aklıyla alay ediliyor. Gerçek tablo bu kadar karanlık olsa da birazdan İktidar partisi temsilcileri kürsüye çıkacak; Ülkemizin nasıl büyüdüğünü, Almanya’nın bizi kıskandığını, Çiftçinin-Emeklinin-Asgari ücretlinin halinden memnun olduğunu anlatacak. Sanki ülkeyi 20 yıldır muhalefet yönetiyormuş gibi bizleri suçlayacak,  Tüm bunları yaparken Tank Palet Fabrikasını, Makine Kimya Fabrikalarını yok edenler kendilerine Milli; bizlere Gayri Milli diyecek.” diye konuştu.

“AMA NE YAPARSANIZ YAPIN ARTIK İNANDIRAMIYORSUNUZ.” 
“Size tavsiyem bir an önce seçim kararı alın, ülkeyi seçime götürün ve bu ülkenin evlatlarına daha fazla zarar vermeyin. Siz de çok iyi biliyorsunuz kaybedeceğinizi. Ama siz kaybederken, Bizimle birlikte işsiz gencimiz, çiftçimiz, emeklimiz, esnafımız, asgari ücretlimiz, kısacası 84 milyon vatandaşımız kazanacak, diyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.” dedi.

 
 

İlginizi Çekebilir

Karşıyaka, Kırıkkalespor maçı için başvuru yaptı

İlginizi Çekebilir

Kamyonetten düşen 2 kargo çalışanı yaralandı

İlginizi Çekebilir

Valilik vatandaşı uyardı!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

54153

Nur Camisi’nde engelsiz buluşma

Sevgi ve merhamet timi sahada

Temurci: “Milletimizin sorunlarını çözeceğiz”

Öztürk, “Kar yağışı çiftçinin yüzünü güldürdü”

Motorine indirim geliyor

Öğrencilerin yemek ihtiyacı devlet tarafından karşılanacak 

SIRADAKİ HABERLER