Önal, “Kırıkkale halkı bunu hak etmiyor”

Önal, “Kırıkkale halkı bunu hak etmiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal Kırıkkale’de yaşanan su sorunları hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

  • Kategori : Gündem
  • 25 Ekim 2021 Pazartesi
  • 12:13

ÖNAL, SORUNLARI DİLE GETİRDİ
CHP Kırıkkale Milletvekili Önal TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında ; “Merkez nüfusu 200 bin olan Kırıkkale’miz en temel belediyecilik hizmetlerine ulaşmakta dahi zorluk çekiyor. Altyapıdan ulaşıma, trafik sorunundan içme suyu eksikliğine kadar neredeyse hiçbir problemi çözülemeyen Kırıkkale’mizde bugünlerde sık sık yaşanan su kesintileri artık yurttaşlarımızı çileden çıkardı.” dedi

“YURTTAŞLARIMIZ TEMİZ SUYA ULAŞMAKTA ZORLANIYOR”
Konuşmasını devam ettiren Önal ; “Hemen her gün birçok cadde, sokak ve mahallede yaşanan su patlakları, bitmek bilmeyen su kesintileri âdeta vatandaşımıza nefes aldırmıyor. Ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve yoğun işsizlik nedeniyle ekonomik olarak çok sıkıntılı günler geçiren Kırıkkale’mizde içme suyuna ayrı, kullanma suyuna ayrı para veren yurttaşlarımız buna rağmen temiz suya ulaşmakta zorlanıyor.”
 
“KIRIKKALE HALKI BUNU HAK ETMİYOR”

“Hemen yanı başından Türkiye’nin en büyük ırmağı olan Kızılırmak’ın geçtiği şehrimizde su arıtma tesisinin neden tam kapasite çalıştırılamadığı sorusu da cevap bekliyor. Kırıkkale halkı sorunlarına çözüm beklerken hâlen altyapı sorunlarının giderilmesi için bir adım atılmaması tepkilere neden oluyor. Kısacası, bu çağda Kırıkkale halkı bunu hak etmiyor.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.