Önal, “Çiftçilerimiz her yıl zarar ediyor”

Önal, “Çiftçilerimiz her yıl zarar ediyor”

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Kırıkkaleli çiftçilerin sorunlarını dile getirdi. Önal, “Çiftçimiz üretim yapmaktan vazgeçiyor; üretim yapan çiftçilerimiz ise her yıl zarar ediyor” dedi.

  • Kategori : Siyaset
  • 21 Nisan 2021 Çarşamba
  • 14:50

“ÇİFTÇİLERİMİZ HER YIL ZARAR EDİYOR”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırıkkaleli çiftçilerin sorunlarını TBMM’ye taşıdı. TBMM Genel Kurulunda söz alan Önal, “İktidar tarafından uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle ülkemizde tarım yapmak neredeyse imkânsız hâle geldi. Yüksek gübre fiyatları, her gün mazota gelen zamlar, enflasyon ve maliyet artışı sebebiyle seçim bölgem Kırıkkale'de çiftçilerimiz zor günler geçiriyor. Bir dönem pancar üretiminin merkezi olan Balışeyh ilçemiz ile buğday, arpa, mısır, nohut üretiminin yapıldığı Keskin, Karakeçili, Sulakyurt, Yahşihan, Çelebi, Bahşılı ve Delice ilçelerimizde artık çiftçimiz üretim yapmaktan vazgeçiyor; üretim yapan çiftçilerimiz ise her yıl zarar ediyor.” dedi.

“TÜRK ÇİFTÇİSİNE SAHİP ÇIKIN”
İşsizliğin, yoksulluğun ve çiftçi sorunlarının her geçen gün arttığını belirten Önal; “Yapay gündemlerle halkı oyalamak yerine her geçen gün artan işsizliğe, yoksulluğa, çiftçi sorunlarına eğilmesi gerekenler ortalıkta gözükmüyor. Buradan Sayın Tarım ve Orman Bakanına sesleniyorum: Yurt dışından tarım ürünü ithal edip Rusya, Kanada, Meksika çiftçisini zengin etmek yerine var olma mücadelesi veren, hepimizi doyuran Türk çiftçisine sahip çıkın.” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.