Okul binası Keskin’de yükseliyor

Okul binası Keskin’de yükseliyor

TOBB tarafından ilimize yaptırılan 24 derslikli Meslek Lisesinin inşaat alanını ziyaret eden TSO Başkanı Ahmet Varlı, inşaat süreci ve çalışmalarla ilgili görevlilerden bilgi aldı.

  • Kategori : Gündem
  • 21 Mayıs 2020 Perşembe
  • 15:04

24 DERSLİKLİ MESLEK LİSESİ
Ticaret ve Sanayi Odasının gayret ve girişimleri neticesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Keskin Karıştıran mevkiine yapımına başlanan 24 derslikli Teknik Meslek Lisesi okul binası yükselmeye başladı. Projenin her aşamasını yakından takip eden TSO Başkanı Ahmet Varlı, inşaat alanını gezerek şantiye yetkililerinden teknik konularda bilgiler aldı. 

TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ
700 öğrencinin eğitim görmesi planlanan 24 derslikli okulun inşaatının bazı sorunlar yüzünden geciktiğini söyleyen Varlı, yapılan girişimler sonucu gelinen noktada tüm sorunların çözüldüğünü, inşaat sürecinin normal seyrinde devam ettiğini vurguladı.

KALİTELİ BİR EĞİTİM KURUMUNU ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ
Konuya ilişkin açıklama yapan Varlı şu ifadelere yer verdi; “Keskin’de okulun yapımı için ayrılan 6 bin 300 metre karelik alanın bin 300 metrekaresi okul binası, 5 bin metrekaresi ise bahçe ve yeşil alan olarak değerlendirilecek. 24 derslikten oluşacak okulda 700 öğrenci Elektrik-Elektronik, CNC ve Makine alanlarında eğitim görecek. Okulun eğitim faaliyetine başlayarak ilk mezunlarını vermesiyle Kırıkkale’de ve bölgede var olan kalifiye ara eleman sıkıntısına büyük oranda çözüm olacak. İnşaat çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak mesleki eğitim alanında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde, bölgesinde uluslararası kalite standartlarını yakalamış, kaliteli bir eğitim kurumunu şehrimize kazandıracağız.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.