Ödülde sınır kaldırılmalıdır

Kırıkkale Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, daha önce başarı belgesi bulunmakta iken, 2022 yılı içinde de iki defa başarı belgesi alanlara üstün başarı belgesi ve ödül verilmesini, bunun uygulanabilmesi için de Yönerge’nin 12. maddesindeki sınırlamanın kaldırılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

  • Güncel Haberler
  • 21 Haziran 2022
  • 16:04
Ödülde sınır kaldırılmalıdır

ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ VERİLECEK PERSONEL 
Pekuz, “Ocak 2022 tarihinde okulları kesintisiz yüz yüze açık tutmak için yoğun çaba sarf etmelerinden dolayı Sayın Bakan tarafından eğitim çalışanlarının tamamına ve idari personele başarı belgesi verilmiştir. Yine Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 13.06.2022 tarihi itibarıyla tüm öğretmen ve idari personele ikinci başarı belgesinin gönderilmiş olduğu ifade edilmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı personeline başarı, üstün başarı belgesi ve ödül verilmesine dair yönergenin “Üstün Başarı Belgesi verilecek personel” başlıklı 6. maddesinde, “Üstün Başarı belgesi, üç defa başarı belgesi alan personele verilir”, “Ödül verilebilecek personel” başlıklı 7. maddesinde ise “Ödül, Üstün Başarı Belgesi alan personele verilebilir” hükmü yer almaktadır” dedi.

BAŞARI BELGESİ VE ÖDÜL VERİLMELİ
"Eğitim-öğretim yılının kararlı bir şekilde yüz yüze tamamlanabilmesinde fedakârca çabaları, vefa sosyal destek gruplarına aktif katılımları gibi salgın sürecindeki çalışmalarıyla öğretmen, yönetici ve idari personelin üstün başarı belgesi ve ödülü hak etmiş oldukları şüphesizdir. Bu çerçevede, daha önce başarı belgesi bulunmakta iken, 2022 yılı içinde iki defa başarı belgesi alanlara üstün başarı belgesi ve ödül verilmelidir” 'dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

ÖBA içeriklerine ücretsiz erişim kapasitesi artırılmalı

İlginizi Çekebilir

Ödülde sınır kaldırılmalıdır

İlginizi Çekebilir

Harcırah ücretlerindeki artış beklentileri karşılamıyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

46064

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER