Obeziteye karşı farkındalık

Obeziteye karşı farkındalık

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birimi ile Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından il genelindeki sağlık çalışanlarına yönelik Obezite Farkındalık Beslenme Durumu Değerlendirmesi ve Eğitimleri taramaları gerçekleştirildi.

  • Kategori : Manşet
  • 08 Nisan 2019 Pazartesi
  • 10:09

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Sağlık çalışanlarımıza yönelik Hareketli Ol Sağlıklı Kal projesi kapsamında gerçekleştirilen taramalar İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi’nin ilk tarama yaptırması ile başladı. İl Sağlık Müdürlüğümüz Lokman Hekim Toplantı Salonunda gerçekleştirilen taramalar il genelinde eksiksiz tüm sağlık personelimizin katılımı ile ilerleyen günlerde de devam edecek.

BESLENME KONULARINDA EĞİTİM

Gerçekleştirilen taramalarda sağlık çalışanlarının obezite farkındalık ve beslenme durumlarının değerlendirilmesi konu alındı. Taramalarda katılımcıların vücut kitle endeksinin ölçümleri yapılarak çeşitli bilgilendirmeler yapıldı. Katılımcılara sporun ve fiziksel egzersizlerin sağlıklı yaşamla ilişkisi ve dengeli beslenme konularında eğitimler verildi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.