Müftü Yaşar: “Gençlik, milletimizin umudu ve geleceğidir”

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu Öğrencileri Manevi Danışman Fatma Nur Saylam eşliğinde İl Müftülüğünü ziyaret etti.

  • Eğitim
  • 08 Aralık 2022
  • 14:48
Müftü Yaşar: “Gençlik, milletimizin umudu ve geleceğidir”

HER ZAMAN SİZİN YANINIZDAYIZ 
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından öğrencilerin bilgi, ahlak ve merhamet duygularıyla yetişmelerine katkı sunmak, yaşadıkları topluma ve insanlığa katkı sağlayan, mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini, onlarla nitelikli zaman geçirilmesine, hayatın içinde doğal bir öğrenme süreci oluşturulmasına katkı sunmak amacıyla il genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN ÇİMENTOSUDUR
Müftülüğün gençlik çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendiren Müftü Yaşar, bir gencin Diyanet İşleri Başkanlığının hizmet alanları hakkında sorduğu soruya şöyle cevap verdi. “Din hizmeti sunuyoruz ama milletimizin faydasına ne varsa biz o işte varız. Diyanet İşleri Başkanlığımız birlik ve beraberliğimizin çimentosudur. Başkanlığımıza bağlı İl ve  İlçe Müftülükleri, camilerimiz, Kur’an kurslarımız, Eğitim Merkezi Müdürlüklerimiz milletimize dini, sosyal ve kültürel hizmetler sunmaktadır.’’ dedi


GENÇLİK, MİLLETİMİZİN UMUDU VE GELECEĞİDİR
Konuşmasının devamında Müftü Yaşar; “Gençlik, milletimizin umudu ve geleceğidir. Gençliğini iyi yetiştiren milletler geleceğe umut ve güvenle bakarlar. Gençlik dönemi insan ömrünün en önemli, en kritik ve en sorumlu dönemdir. Gençlik çağı geleceğin planlandığı, programlandığı, eğitimin alındığı, mesleğin elde edildiği ve bireyin kişiliğini, kimliğini, verimliliğini, iyi ve kötü davranışlarını, faydalı ve zararlı bilgileri  elde ettiği, yuvasını kurduğu bir dönemdir. Gençlik dönemini her yönüyle iyi geçiren, kendisini iyi yetiştiren ömür boyu  kendine, etrafına vatanına, milletine, insanlara faydalı bir birey olur.” dedi.

EĞİTİMDE TER DÖKMEYEN, SAVAŞTA KAN DÖKER
Konuşmasını şu şekilde tamamlayan İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar; “Askerde olduğu gibi iyi eğitim alan savaşta can vermeyi kurtarır. Eğitimde ter dökmeyen savaşta kan döker sözünde olduğu gibi kişinin  gençlik döneminde  aldığı eğitim, elde ettiği beceri, kişilik ve karakterle geleceğe güvenle bakar ve hayatını olumlu yönde etkiler. Peygamber efendimiz (SAV)  bir hadisinde  Başka gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde Allah Teala, yedi sınıf insanı arşının gölgesinde barındıracaktır. Yedi sınıf zümreden birisi de gençliğini camide ibadetle geçirenlerin olacağını buyurmaktadır. Gençliğimizin milli ve manevi değerlerle yetişmesi son derece önemlidir. Ayeti kerimenin emri gereği Allah’ın adıyla okumak çok daha önem arz etmektedir. Kıyamet günü insan ömrünü nerede tükettiğinden, gençliğini ne şekilde yıprattığından, malını nerede kazandığından ve nerelere harcadığından, bildikleriyle amel edip etmediğinden hesap vermeden, sorgulanmadan huzurdan ayrılmayacaktır.” dedi Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Kredi Yurtlar Kurumu’nda görevli Manevi Danışman Fatma Nur Saylam’ın şahsında sahada aktif olarak çalışan tüm görevlilere ve katılımlarından dolayı öğrencilere teşekkür etti.
Hatıra fotoğrafının çekildiği ziyaret sonrasında öğrencilere ikramda bulunuldu.     

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Gençlerden Kılıçdaroğlu’na KYK teşekkürü

İlginizi Çekebilir

Müftülük personelleri depremzede ailelerin yanında 

İlginizi Çekebilir

KYK’da sadece ana para ödenecek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92326

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER