Mobbinge dayanamayan Erkök, istifa etti

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erkök, kendisine mobbing yapıldığı iddiası ile partiden istifa etti. Erkök, “Recep Tayyip Erdoğan'ın ardında, inandığım yolda yürümeye devam edeceğim” diye konuştu.

  • Siyaset
  • 09 Temmuz 2021
  • 18:27
Mobbinge dayanamayan Erkök, istifa etti

İL YÖNETİMİ HAKKINDA BİR ŞEY YAZMADI
2020 yılı Ocak ayından bu yana AK Parti Kırıkkale Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini yürüten Nebahat Erkök, partiden istifa etti. Erkök’ün istifa gerekçesinin parti içerisinde uygulanan mobbing olduğu iddia edildi. Bir istifa mesajı yayımlayan Erkök, parti yöneticilerine teşekkür ederken, İl Başkanı Mustafa Kaplan ve il yönetimi hakkında herhangi bir şey yazmadı.

KAPLAN ERKÖK’Ü GÖREVDEN ALDIRMAYA ÇALIŞTI
Mustafa Kaplan’ın AK Parti Kırıkkale İl Başkanı olmasının ardından, Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erkök ile yıldızlarının barışmadığı ve ikili arasında anlaşmazlıklar yaşandığı iddia edilmişti. Hatta Kaplan’ın Erkök’ü görevden aldırmak için girişimlerde bulunduğu söylentileri ortaya çıkmıştı. Tüm bu dedikodular iddialar kafa karıştırmaya devam ederken, Erkök partiden istifa ettiğini duyurdu.

GEÇTİĞİMİZ AY PARTİ İÇİ KRİZ YAŞANMIŞTI
Geçtiğimiz Haziran ayında Nebahat Erkök, kendi yönetim kurulu üyeleri tarafından AK Parti Genel Merkez yöneticilerine şikayet edilmiş ve parti içerisinde kriz ortamı yaşanmıştı. Durum üzerine AK Parti Kadın Kolları İç Anadolu Bölge Sorumlusu ve MKYK Üyesi Güler Yüksekdağ ve AK Parti Kadın Kolları İl Koordinatörü Sena Aktürk, Kırıkkale’ye gelmişti. 

“ERDOĞAN’IN DAVASINDAN SAPMADAN YOLUMA DEVAM ETTİM”
“Kıymetli dava arkadaşlarım, kıymetli hemşehrilerim, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sayın Ayşe Keşir Hanımefendi ile yapmış olduğumuz istişare neticesinde, 2020 yılı Ocak ayından bugüne kadar yürütmekte olduğum, AK Parti Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanlığı vazifemden affımı arz etmiş, neticede uygun görülmesi hasebiyle de görevimden ayrılmış bulunuyorum. 2001 yılından günümüze, Genel Merkez Kadın Kolları Kurucu MKYK ve Tanıtım ve Medya Başkanı olarak MYK görevimi, 2004-2008 dönemi Ankara Altındağ İl Genel Meclis Üyeliği vazifemi, 2017-2020 Kırıkkale İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevimi ve akabinde 1,5 yılı aşkın süredir samimiyetle yürüttüğüm İl Kadın Kolları Başkanlığı sorumluluğumu eksiksiz yerine getirmeye gayret gösterdim. Tüm bu görevleri yerine getirirken; hasbi bir nefer olarak, dünya lideri, mazlum ve mağdurların hamisi, büyük Türkiye'nin mimarı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davasından sapmadan yoluma devam ettim.”

“HAKKINIZI HELAL EDİN”
“Bu duygu ve düşüncelerle; Rabbim bize ömür verdiği müddetçe aynı düsturla partimin ve Kırıkkale’mizin hizmetkârı olduğumu ifade ediyor, vazifem sırasında desteğini hissettiren Genel Merkez Kadın Kolları Başkanım Sayın Ayşe Keşir Hanımefendiye, her biri AK Parti sevdalısı olan İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerime, İlçe Başkanlarım ve Yönetim Kurulu üyelerime, Mahalle Başkanlarım ve Teşkilatlarıma; Aile, Gençlik, Esnaf, Yaşlı ve Engelli Komisyonu Başkanlarım ve Üyelerime, her daim yanımızda olan Gönüllü Kardeşlerime, hülasa tüm teşkilat mensuplarımıza, her şartta Partimize ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ardında Kale misali duran, gönül kapılarını sonuna kadar bizlere açan hemşehrilerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 20 yıldır olduğu gibi bundan sonrada, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ardında, inandığım yolda, tüm samimiyetim ve gayretimle yürümeye devam edeceğimi ifade ediyor, bu vesile ile bilmeden ve istemeden gönlünü kırdığım tüm kardeşlerimden haklarını helal etmelerini diliyorum.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

99555

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER