MKE Kırıkkalespor uyuşturucuya karşı

MKE Kırıkkalespor uyuşturucuya karşı

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer'in uyuşturucu ile top yekûn mücadelesine bir destekte MKE Kırıkkalespor’dan geldi.

  • Kategori : Spor
  • 03 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 15:24

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer'in uyuşturucu ile top yekûn mücadelesine bir destekte MKE Kırıkkalespor’dan geldi.

UYUŞTURUCU İLE TOP YEKÛN MÜCADELE

Vali Yunus Sezer'in başlatmış olduğu uyuşturucu ile top yekûn mücadeleye MKE Kırıkkalespor yaz spor okulu ile destek verdi. MKE Kırıkkalespor'a ait Fikret Karabudak Stadı’nda konusunda uzman spor adamları önderliğinde çocuklara ücretsiz spor yaptırılıyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri tamamen ücretsiz olarak yapılan antrenmanlar uzman spor adamları tarafından yaptırılırken, çocuklar ve aileleri idmanlara aşırı ilgi gösteriyor. Yaz Spor okuluna yazılan çocuklara kulüp tarafından forma ve idman malzemeleri verilirken karşılığında hiçbir ücret alınmıyor.

İLİMİZDE BİRÇOK FUTBOL OKULU VAR

İlimizde faaliyet gösteren birçok spor okulu olduğunun altını çizen MKE Kırıkkalespor Kulübü Başkanı Mustafa Demirel "İlimizde birçok futbol okulu var. Hepsi şehrimizde sporun gelişmesi, çocuklarımızın spor yapmaları için mücadele ediyorlar. Sayın Valimiz sporun uyuşturucu ile mücadele de çok etkin bir silah olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda Amatör Spor Kulüpleri ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte çok güzel programlar yapıyorlar. Camii Derneklerimiz aracılığı ile kurulan spor kulüplerinde bin 500’e yakın çocuğumuzun spor yaptığını gördük. Yine Valilik Kupası ile şehrimizde derin bir uykuda olan spor etkinliklerini yeniden canlandırıyorlar. Biz de MKE Kırıkkalespor olarak, Kırıkkale tarihinin öncü kulübü olarak bu tür hizmetlerin her zaman içerisinde yer alıyoruz" dedi

SAYI SINIRLAMASI YOK

Sayı sınırlaması olmadığını belirten Demirel "Ücretli olması planladığımız MKE Kırıkkalespor Yaz Spor Okullarının ücretsiz olması ve sayı sınırlaması olmamasına karar verdik. Kulübümüze velisi ile başvuran her çocuğumuzun yaz spor okulumuza kaydını yapıyoruz. Tamamen uzman hocalarımızla çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkartmaya çalışırken çocuklarımızı uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Şehrimize verdiği hizmetlerden ötürü Sayın Valimize teşekkür ediyor, ilimizde sporun yeniden canlanması için her türlü çalışmayı kulübümüz olarak sonuna kadar destekleyeceğimizin sözünü veriyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.