Millet bahçesi değer katacak 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi’nde yapılan çalışmaları inceledi. Millet Bahçesi’nin Kırıkkale’ye değer katacağını vurgulayan Saygılı, çalışmalarda sona doğru yaklaşıldığını ifade etti.

  • Eğitim
  • 22 Nisan 2022
  • 12:18
Millet bahçesi değer katacak 

HAZIRAN AYINA PLANLANIYOR 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde olduğu gibi Kırıkkale’de de ‘Millet Bahçesi’ oluşturuluyor. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ‘Millet Bahçeleri’ arasında yer alan ve Kızılırmak kenarındaki 500 dönüm arazi üzerinde yapımı devam eden Kırıkkale Millet Bahçesi, Haziran ayında hizmete açılması planlanıyor. 


BİRÇOK ALANLAR BULUNUYOR 
Çalışmaları yerinde inceleyen Saygılı, “İnşasında sona yaklaştığımız Millet Bahçemizde yapılan çalışmaları inceledik.  Kırıkkale'mizin değerine değer katacak, yeni bir yaşam alanı oluşturacak olan ülkemizin en farklı Millet Bahçesi bu yaz  her yaştan misafirlerine ev sahipliği yapacak. Millet Kıraathanesi, Bitki Müzesi, Mescit, Kafeteryalar, Meydanlar, Çim Aktivite Alanı, Koruluk, Mesire Alanı, Çim Amfi, Otoparklar, Bisiklet Parkuru, Koşu Parkuru, Yürüyüş Yolları, Spor Alanları (Tenis, Futbol, Basketbol), Çocuk Oyun Alanları, Macera Adası, Seyir ve Dinlenme Terasları ve İskelelerden oluşan birçok çeşitliliğe ev sahipliği yapacak. 


TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK 
Sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde tema bahçeleri, çiçekli bitkiler ile buluşacak, vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek. Türkiye'nin gözde millet bahçelerinden bir tanesi olacağını ifade eden Saygılı, çalışmaları incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, Haziran ayına kadar çalışmaların tamamlanmasının planlandığını söyledi. Millet bahçesi çalışmaların hızla ilerlediğini söyleyen Başkan Saygılı, "Türkiye’deki millet bahçelerinden bir tanesi Kırıkkale'de, Kızılırmak'ın kenarında yapılıyor, çok hızlı ilerliyor.


Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Özbek Saran son yolculuğuna uğurlandı

İlginizi Çekebilir

Küçük sanayi sitesi için kamulaştırma başladı

İlginizi Çekebilir

Saygılı: "80 binanın dış cephesi yenilenecek"

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

99775

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER