Metruk binaların yıkımı devam ediyor

Kırıkkale Belediyesi, tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımına aralıksız devam ediyor. Resmi işlemleri tamamlanan terk edilmiş yapılar alınan güvenlik önlemleri altında yıkımı gerçekleştirildi.

  • 3. Sayfa
  • 31 Ekim 2022
  • 12:06
Metruk binaların yıkımı devam ediyor

60’IN ÜZERİNDE METRUK BİNA YILDI 
Kırıkkale Belediyesi, şehir merkezinde kalan görüntü kirliliği oluşturan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Mahallelerde tespit edilen, terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, göçme tehlikesi bulunan, ayrıca madde bağımlılarına uyuşturucu madde kullanım imkanı doğuran metruk yapıların yıkımına yönelik çalışmalarını sürdüren Kırıkkale Belediyesi, 2022 yılı içerisinde 60’ın üzerinde bu tür yapının yıkımını gerçekleştirdi. 

KIRIKKALE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR
Mahalle sakinleri, muhtarlar ve emniyet müdürlüğünün talepleri üzerine gerekli incelemeleri yapıp hukuki işlemleri tamamladıktan sonra yıkılmaya yüz tutmuş, çevreye zarar veren bir görüntüye sahip binaların yıkılmaya devam edildiği bildirildi. Tutanakları tutup resmi işlemleri tamamladıktan sonra, çevre ve insan sağlığını tehdit eden bir görüntüye sahip yapıların çevre güvenliği aldıktan sonra yıkımı gerçekleştiriliyor. Mahalle sakinleri Kırıkkale Belediyesinin bu yönde ki çalışmalarına teşekkür ederek “bu yapılar hem çevre kirliliğine neden oluyor, ayrıca bağımlı gençlerinde mekanları haline geliyor. Güvenliğimiz için bu binaların yıkımını gerçekleştiren Kırıkkale Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyoruz.” 

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi, tam bana göre festivaline katılacak

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de açık hava sinema etkinliği

İlginizi Çekebilir

ROKETSAN, 2023 yılında faaliyete geçecek 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

95663

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER