Meslek Liseliler Avrupa yolcusu 

Kırıkkale Yeşil Vadi Şehit Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 24 öğrenci, Erasmus projesi kapsamında mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla Almanya ve İtalya'da eğitim görecek.

  • Eğitim
  • 06 Mayıs 2022
  • 17:39
Meslek Liseliler Avrupa yolcusu 

ALMANYA VE İTALYA'DA EĞİTİM ALACAK
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin deneyim kazanması amacıyla Erasmus+ KA122 programı kapsamında "İşin Mutfağı" isimli projesi hazırlandı. Proje kapsamında 24 öğrenci ve 6 öğretmen iki grup halinde mayıs ve eylül aylarında Almanya ve İtalya'da eğitim alacak. Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, birçok ülkeye düzenlenen öğrenci hareketliliği sayesinde öğrencilerde mesleki becerilerin daha da artırıldığını belirtti.


UYGULAMA FIRSATI BULMUŞ OLACAKLAR
Öğrencilerin yurt dışında alacakları staj eğitimlerinin ileride yapacakları meslekleri açısından bir zenginlik oluşturacağına dikkati çeken Telefoncu, "Projede görev alan öğrenciler ve görevli öğretmenlerimizle mesleklerinin yanı sıra eğitim alacakları iki ülkedeki farklı kültürel yapıyı, yabancı dili geliştirme ve yabancı mutfağına dair birçok bilgi ve beceriyi de kazanmış olacaklar. Ayrıca yabancı mutfağındaki özellikleri tanıyıp burada geliştirdikleri tecrübelerini ülkemize döndüklerinde iş hayatında uygulama fırsatı bulmuş olacaklar." ifadelerini kullandı.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Meslek lisesi öğrencileri yüksek ciro yapmak için gün sayıyor

İlginizi Çekebilir

Meslek lisesi öğrencileri binlerce ailenin yüzünü güldürüyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

56004

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER