Mantar yetiştiriciliği kursu

Mantar yetiştiriciliği kursu

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Karakeçili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen mantar yetiştiriciliği kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifika törenine katıldı.

  • Kategori :
  • 29 Mart 2019 Cuma
  • 14:00

Karakeçili Çok Programlı Lisesi Konferans Salonundaki programa, Vali Yardımcıları Osman Akbaş, Sait Özkılınç, Karakeçili Kaymakam Vekili Ramazan Cankaloğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik ile kursiyerler katıldı. Vali Yunus Sezer, Kırıkkale’de arazinin yaklaşık % 40’ının nadasa bırakıldığını, nadasa bırakılan bu alanlara çiftçimize kazanç getirecek alternatif ürünlerin ekilmesi ve bunların pazarla buluşturulması noktasında yoğun bir faaliyet gösterdiklerini söyledi.

 

Mantarcılığın ev hanımlarının da rahatça yapabileceği ve geliri yüksek bir alan olduğunu ifade eden Vali Sezer “ Mantarcılığı kim yapmak istiyorsa biz onu destekleyeceğiz. Yeter ki üretime katılın.” dedi. Karakeçili’de özellikle hayvancılık yönünden et ve et ürünlerinin Karakeçili markasıyla sucuk ve et ürünleri şeklinde paketlenip pazara sunulması yönünde yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Vali Sezer, “ İnşallah bu sene güzel sonuçlar alacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yunus Sezer ve protokol üyeleri kursu başarıyla tamamlayan 14 kursiyere sertifikalarını vererek tebrik etti.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.