Makine teknolojileri zirvesi düzenlenecek 

ABC Eğitim Kurumları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Makine Teknolojileri Zirvesine ev sahipliği yapıyor. Program 27 Aralık saat 18.00’de Nur Camii Konferans Salonunda düzenlenecek. 

  • Eğitim
  • 24 Aralık 2022
  • 12:14
Makine teknolojileri zirvesi düzenlenecek 

TASARIM VE ÜRETİM
Türkiye’nin en büyük savunma sanayilerinin üst düzey yöneticilerinin AR-GE sunumları yapacağı bu zirvede dinleyici kitlesi olarak Makine Teknolojileri alanı Lise Öğrencileri, Mühendislik fakültesi öğrencileri ve yine bu sektöre yön veren işveren ve çalışanlar yer alacak. Teknoloji zirvesinin önemine değinen ABC Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Harun Güleç, “Makine Teknolojisi, dünyada hızla gelişen, pazar payı artan ve rekabetin üst düzeyde olduğu sektörlerden biridir. Bu sektörde, havacılıktan otomotiv endüstrisine, savunma sanayinden imalat sanayine kadar her türlü makinanın tasarım ve üretimi yapılmaktadır”

SEKTÖRDE ÖNCÜ
“Şehrimiz Makine sanayileri bakımından Türkiye'nin odak noktalarından birini oluşturmaktadır. Genç Cumhuriyet şehri Kırıkkale'nin gelişmesi, büyümesi ve bugüne taşınması savunma sanayii ile olmuştur. Makine ve İmalat sektöründe gelişen yeni teknolojiyi tanıtmak ve yeni fikirleri filizlendirmek için sektörün önde gelenlerini bir araya getirmek şehrimiz için artık kaçınılmaz olmuştur. Makine Teknolojileri Zirvesi ile çok değerli kurumların kendi çalışmaları hakkında bilgi vermesi, sektörde öncü olduğu noktaları anlatması ve imalat sektöründeki yenilikler hakkında farkındalık oluşturmaları hedeflenmektedir. Ayrıca bu zirvenin düzenlenmesinde katkıları olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hayati Telefoncu’ya teşekkür ederiz.” dedi. 

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER KATILIYOR
ABC Eğitim Kurumları Müdürü ve Zirve Koordinatörü Nusret Acıbal ise “Temennimiz savunma ve teknolojinin kalbi olan büyük kuruluşları her yıl bir araya getirerek şehrimizde bu zirvenin gelenekselleşecek bir yapıya dönüşmesi olacaktır” şeklinde konuştu. Düzenlenecek olan bu büyük organizasyonun konuşmacıları ise TÜBİTAK SAGE Enstitü Müdürü Gürcan Okumuş, ROKETSAN Yöneticisi Erkan Çimen, ASELSAN Kıdemli AR-GE Uzmanı Erdem Can Özdemir ve MKE Genel Müdürlüğü MEK.SİS Müdürü Onur Güngör olacak.

Haber: Burak Çalışkan  
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de kütüphanesiz okul kalmadı

İlginizi Çekebilir

Uzman akademisyenlerce uygulamalar görüşüldü

İlginizi Çekebilir

Bu liseliler bir başka

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

64019

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER