Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Milli halterci Kırıkkaleli Kerem Kurnaz, Arnavutluk'ta düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda 2 altın, bir gümüş kazanarak dünya şampiyonu oldu.

  • Spor
  • 30 Mart 2023
  • 15:25
Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

TOPLAM 8 MADALYA KAZANDI
Türkiye Halter Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Durres kentinde düzenlenen şampiyonada 89 kiloda mücadele eden Kerem Kurnaz, silkmede 183 ve toplamda 327 kiloluk dereceleriyle altın madalyaya kazandı. Kerem Kurnaz, koparmada ise 144 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, müsebakalar sonrası milli sporcuya madalyasını takdim etti. Türkiye, şampiyonada şu ana kadar 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazandı.

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ
Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş ise, “İlimiz Sporcusu Kerem Kurnaz Dünya Şampiyonu oldu. Arnavutluk'ta yapılan Dünya Halter Şampiyonasında 89 kiloda Sporcumuz Kerem Kurnaz; silkmede 183 Kilo ve toplamda 327 kilo ile altın, koparmada ise 144 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya kazandı.  Sporcumuzu ve Antrenörümüzü tebrik eder. Başarılarının devamını dileriz” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir 


 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

49146

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER