KPSS sınavı iptal edildi!

31 Temmuz tarihinde yapılan ve soruların sızdırıldığı iddia edilen KPSS sınavı iptal edildi. Yaşanan son dakika gelişmesini ÖSYM yeni Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy duyurdu.

  • Gündem
  • 04 Ağustos 2022
  • 13:11
KPSS sınavı iptal edildi!

SINAV İPTAL EDİLDİ
ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihinde yapılan KPSS sınavının ardından, sınav sorularının sızdırıldığı iddia edilmiş, olay ülke gündemine oturmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, duruma müdahale etmiş ve olaya ilişkin soruşturma başlatılmasına yönelik talimat vermişti. Hemen ardından ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alınmış ve Aygün’ün yerine Bayram Ali Ersoy atanmıştı. Milyonlarca lisans mezunu genç yaşanan olayları endişe ile takip ederken, son dakika haberi Ersoy’dan geldi. ÖSYM yeni Başkanı Ersoy, KPSS sınavının iptal edildiğini açıkladı. Söz konusu iptaller sadece yapılan ilk oturumla da sınırlı kalmadı. Ersoy, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini açıkladı.

TÜM ADAYLARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ
Yeniden yapılacak olan sınavda adaylardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceni belirten Ersoy, "6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir. Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM'nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Önal: “Gençlerimizin umudunu çalmayın!”

İlginizi Çekebilir

Saadet iktidarında liyakati esas alacağız

İlginizi Çekebilir

Yıldız: “Gençlerimizin her zaman yanındayız”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92810

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER