Kırıkkaleli öğrenciler, uluslararası dil eğitim projesine katıldı

Kırıkkaleli öğrenciler, uluslararası dil eğitim projesine katıldı

Kırıkkale’nin Çelebi ilçesi Yeniyapan Ortaokulu’nda görev yapan İngilizce öğretmeni Merve Mercan Yıldırım, katıldığı eTwinning projesiyle öğrencilerinin yabancı dil becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

  • Kategori : Eğitim
  • 11 Mart 2021 Perşembe
  • 16:54

GAZETEKALE.COM / HABER MERKEZİ
 

ULUSLARARASI BİR PROJE
2005 yılında Avrupa Komisyonu Öğrenme Programı’nın ana hareketi olarak başlatılan eTwinning projesi, dünya genelinde birçok öğrencinin farklı kültürler keşfetmesini, sosyal becerilerini ve yabancı dil yeterliliklerini artırmak amacıyla geliştirildi. Kırıkkale’nin Çelebi ilçesi Yeniyapan Ortaokulu İngilizce öğretmeni Merve Mercan Yıldırım da öğrencileri ile birlikte; Romanya, Azerbaycan, Polonya ve Türkiye ortaklı uluslararası bir eTwinning projesi olan “Productive Skills in English by Other Disciplines” çalışmasına katıldı. 

“BU PROJEYE KÖY OKULU OLARAK KATILDIK”
Yıldırım, pandemi nedeniyle evlere kapanılan bu dönemde öğrencilerinin eğitimden kopmamaları ve İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesi gerektiğini düşündü. Bu düşünceden hareketle uluslararası düzeyde online olarak geliştirilen eTwinning projesine katılan Yıldırım; “Bu proje ile öğrenciler üretken dil becerileri olan konuşma ve yazmaya odaklanıyor, İngilizceyi diğer disiplinlerle ilişkilendirerek her ay bir ders konusu üzerine çalışmalar yapıyor. Bu yüzden projemiz, ‘2023 Eğitim Vizyonu Yabancı Dil Eğitim Hedefleri’ ile uyum içerisinde ilerliyor. Ekim ayında başlayan projede öğrenciler, uzaktan eğitimde özellikle dersten kopmadılar ve İngilizceye karşı olumlu bir tutuma sahip oldular. Öğrencilerim öğrenmeye çok açık ve istekli, İngilizce konuşma ve yazma becerilerini geliştirebilmeleri için bu projeye köy okulu olarak katıldık. Şu ana kadar yapılan çalışmalarla, yeni ve faydalı birçok şey öğrendiler, kendilerini ifade etmede daha özgüvenliler.” dedi.

etwinning(1).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.