Kırıkkaleli kızlar Türkiye şampiyonu 

2021- 2022 Sezonu U16 kızlar-erkekler salon hokeyi Türkiye şampiyonası sona erdi. Türkiye Şampiyonası’nda erkekler kategorisinde Suruç Belediyesi, kızlar kategorisinde ise Kırıkkale Gençlik ve Spor Kulübü şampiyon oldu. 

  • Spor
  • 28 Mart 2022
  • 16:07
Kırıkkaleli kızlar Türkiye şampiyonu 

MADALYALARI TÖRENLE VERİLDİ 
Yenimahalle Şehit Ramazan Akçadağ Spor Salonunda gerçekleşen müsabakalar çekişmeli maçlara sahne oldu. Müsabakalar sonunda ilk 3 sırayı alan takımlara madalyaları törenle takdim edildi. U16 Erkekler Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonu olan Suruç Belediyesi Spor Kulübü’nün kupa ve madalyalarını Hokey Federasyonu Başkanvekili Bayram Yüksel verirken kızlarda şampiyon olan Kırıkkale Gençlik ve Spor Kulübüne kupasını Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Aziz Sinan Alp verdi. 


EN İYİ KALECİ ÖDÜLÜNÜ ALDI
Erkeklerde Simya Eğitim Kurumları ikinci, Kartepe Spor Kulübü üçüncü ve Alanya ASP dördüncü oldu. Kadınlar kategorisinde U16 Kızlar Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonu olan Gençlik ve Spor Kulübünün ardından Kardeşler İnşaat Muğla Ege Yıldızları Spor Kulübü ikinci, Suruç Belediyesi Spor Kulübü üçüncü ve Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü dördüncü sırada tamamladı.  U16 Kızlar kategorisinde gol kraliçesi unvanının sahibi olurken bir diğer sporcu GSK kalecisi Zeynep Rüveyda Duruakan’a en iyi kaleci ödülünü aldı.


BAŞARILI ŞEKİLDE SONUÇLANDI 
Kızlarda Esma Hüsne İdik isimli sporcumuz da en iyi oyuncu ödülünü kazandı. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp Salon Hokeyi Müsabakalarına Kırıkkale olarak ev sahipliği yaptıklarını ve bu turnuvanın da başarılı bir şekilde sonuçlandığını söyledi. Kupa ve madalya kazanan tüm sporcuları tebrik eden İl Müdürü Alp, finaller de başarılar diledi.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

32 kişi kazada hayatını kaybetti 

İlginizi Çekebilir

Nisan ayında 603 konut satıldı 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkaleli kızlar Türkiye şampiyonu 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

56682

Ecel değil, geçimsizlik öldürecek!

Ulusal basında biz 

178 bin 821 metrekareye yapı ruhsatı verildi 

Firari 2 hükümlü yakalandı

Yılda 22 milyon metreküp su tüketiyoruz 

Yerel firmaları çoğaltmalıyız

SIRADAKİ HABERLER