Kırıkkale’yi saran gaz kokusuna Valilikten açıklama geldi

Kırıkkale’yi saran gaz kokusuna Valilikten açıklama geldi

Kırıkkale’de gece saatlerinde hissedilen yoğun gaz kokusu vatandaşları tedirgin etmiş ve kokuyu hisseden vatandaşlar panikle sokağa çıkmıştı. Kırıkkale Valiliği konuya ilişkin açıklama yaparak tehlike edecek bir hususa rastlanmadığını belirtti. 

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 13 Haziran 2020 Cumartesi
  • 09:47

GAZIN ÇIKIŞ KAYNAĞI ARAŞTIRILIYOR
Kırıkkale’de gece saatlerinde kent merkezindeki tüm mahallelerde gaz kokusu hissedildi. Kokuyu hisseden vatandaşlar kendilerini panikle sokağa atarak, doğalgaz firmasına haber verdi. Durum üzerine 112 Acil Servis ekipleri mahallelerde hazır beklerken, AFAD, itfaiye ve doğalgaz yetkilileri gazın çıkış kaynağını araştırdı.

“OKSİJEN SEVİYESİ NORMAL”
Gece vakti yaşanan kargaşa üzerine açıklama yapan Kırıkkale Valiliği; “Yaklaşık iki saattir, şehrin belli noktalarında yoğun gaz kokusu olduğu yönünde şikayet ve ihbarlar gelmektedir. Bahse konu yerlerde AFAD, Çevre ve Şehircilik, Belediye, KIRGAZ ve ilgili diğer birimlerimizce alan taraması yapılmakta olup yapılan ölçüm ve taramalarda gaz kaçağı gibi tehlike arz edecek bir hususa rastlanmamış, oksijen değerleri normal seviyede bulunmuştur. İnsan sağlığını tehlikeye düşürecek bir olumsuzluk bulunmamakta olup an itibariyle çalışmalar devam etmektedir.” dedi.

104177573_698834577573942_8330882946028591981_o.jpg

kurtmali71@hotmail.com
M.ali

Gece merkezde mazot kokusu gibi geldi.valilik.gaz kaçağı yok araştırılıyor diyo.....gece uzaylılar kırıkkaleye havadan dezenfekte etti gitti dışarı çıkmasınlar diye


umutgumuss@hotmail.com
Ümit

Biz hergün tüpraşın sahasında kokluyoz birde sahada arabada yatıyoz hiç birşey olmaz bukadar korkak olmayın.


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.